Güncel

KTSO, Türkiye-Almanya Ticaret ve Sanayi (TATSO) 14. Olağan Genel Kurulu'na katıldı

KTSO, Türkiye-Almanya Ticaret ve Sanayi (TATSO) 14. Olağan Genel Kurulu'na katıldı

2 Aralık 2019 07:11
-A

+A


Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) 14. Olağan Genel Kurulu Berlin'de gerçekleştirildi. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası'da Berlin'de yerini aldı.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında gerçekleştirilen  Türkiye-Almanya Ticaret ve Sanayi (TATSO) 14. Olağan Genel Kurulu'na katıldı.
Türkiye'nin Berlin Büyükelçiliğinde gerçekleştirilen Türk - Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) 14. Olağan Genel Kurulu'nda konuşmacılar önemli mesajlar verdi. Davetliler arasında yer alan AB Komisyonu Eski Başkan Yardımcısı Günter Verheugen, Türkiyesiz AB'nin geleceğinin olmadığını söyledi. Genel kurul çerçevesinde önce yeni yönetim kurulu seçildi. Ana ve yedek yönetim kurulları seçildi, denetçiler belirlendi. İkinci bölümde ise daha geniş bir katılımla TATSO'nun kuruluşunun 15. yıl dönümü kutlandı. Bu bölümde ev sahibi olarak ilk sözü alan Türkiye'nin Berlin Büyükelçi Ali Kemal Aydın, Türkiye AB ilişkilerinin yeniden canlandırılması gerektiğini söyledi. Aydın, "Bir yandan uluslararası planda çok taraflılığı güçlü şekilde savunurken diğer taraftan ikili düzeyde Türkiye ve Avrupa Birliği arasında kesintiye uğrayan entegrasyonun derinleştirilmesinde yeniden ivme kazandırılması önem kazanmaktadır. Bu nedenle medyanın günlük başlıklarının ötesine bakabilmek, hamleleri büyük resmi görerek yapmamız daha doğru olacaktır" dedi.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku