Güncel

KTSO'da ödüllü logo tasarımı yarışması sonucu

KTSO'da ödüllü logo tasarımı yarışması sonucu

28 Ağustos 2019 07:09
-A

+A


Kırşehir Ticaret ve sanayi Odası tarafından 17 Temmuz 2019 tarihinde Odayı temsil eden bir logo yarışması düzenlendi. Yarışmanın konusu Kırşehir olarak belirlendi. Kırşehir Anadolu’daki en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir kenttir. Aynı zamanda döneminin en ünlü ticaret güzergâhı olan İpek Yolu da Kesik Köprü üzerinden Kırşehir’den geçmektedir. Yapılan araştırmalarda, Kırşehir’e bağlı Kaman ilçesinden İpek Yolu’ndan daha da eski, 10.000 yıllık bir ticaret yolunun geçtiği keşfedilmiştir.
Ticari yönden binlerce yıldır etkin olan Kırşehir’de Ticaret ve Sanayi Odası, Milli Mücadele’nin başladığı yıl olan 1914’te kurulmuş, o günden bu yana üyelerine aralıksız hizmet vermektedir.
Kadim Anadolu geleneği Ahilikten beslenen Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, bir yandan da üyelerini çağdaş yönetim ilkeleriyle buluşturmak ve dünya ile entegre etmeyi hedeflemektedir. Genç ve dinamik bir ekiple yola çıkan kurum, üyelerinin günlük sorunlarını çözmek ve onları geleceğe taşımak için tükenmeyen bir enerji ile hizmet vermekten mutluluk duymaktadır. Bu kapsamda yeni logo aradı.
Kırşehir TSO’nun kurumsal kimlik çalışması kapsamında logo yarışması için ilana 57 müracaat yapıldı. 27.08.2019 tarihinde saat 10.00’da Oda'nın toplantı salonunda oluşturulan seçici kurul Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz , Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Pınar Demir, Mimarlar Odası Kırşehir Temsilcisi Mehmet Kurt, Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Deniz Toksöz ve Kırşehir Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Grafik ve Fotoğraf Alan Şefi Ramazan Karahan toplanmış olup, Oda’ya ulaşan eserler rumuzlarıyla beraber, oluşturulan seçici kurula sunuldu. Kurul tarafından Oda'yı temsil eden bir logo çalışması seçilememiş olup, birinciliğe değer bir logo tasarımı belirlenemediği açıklandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku