Güncel

Küçükbaş Hayvanlarda Küpeleme ve Aşılama Çalışmaları sürüyor

Küçükbaş Hayvanlarda Küpeleme ve Aşılama Çalışmaları sürüyor

10 Haziran 2021 15:28
-A

+A

       Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Küçükbaş Hayvanlarda Küpeleme ve Aşılama Çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.
​       Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından köylerde bulunan küçükbaş hayvanlara küpeleme ve aşılama çalışmalarının yapıldığı bildirildi.
Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ilimize bağlı köylerde küçükbaş hayvanlara programlı aşılamaları ve küpeleme işlemleri yapılıyor. Çalışmalar ilçe merkezi ve köylerde aralıksız olarak devam ediyor.
       Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 2021 yılı ilimizdeki küçükbaş hayvanlarda küpeleme ve aşılama ( veba, şap, çiçek) çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir. Bu kapsamda İl Müdürlüğü'ne bağlı personeller bugün Değirmenkaşı  ve ilimize bağlı diğer köylerde aşılama faaliyetlerine devam ettiler. Açıklama yapan Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin “ İl Müdürlüğü olarak büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği başta olmak üzere yetiştiricilerimizin, çiftçilerimizin her zaman yanındayız. Hem sahada hem kurumda her türlü ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap verebilmek için çalışıyoruz. Üreticilerimizin ürünü bol kazancı bereketli olsun” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku