Güncel

KUR’AN ÖĞRENİRKEN SPOR YAPABİLECEKLER

KUR’AN ÖĞRENİRKEN SPOR YAPABİLECEKLER

12 Ağustos 2021 14:48
-A

+A

            Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında Kuran Kursu Eğitimi alan çocuklar  ve gençler, eğitimleri dışındaki boş zamanlarında sportif faaliyetler yapmalarına Diyanet işbirliği protokol imzalandı. Kırşehir İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü  tarafından Selgah Camisine iki adet masa tenisi ve beraberinde tüm gereçleri tahsis edildi. Kırşehir İl Gençlik  ve Spor Müdürü Numan Nafiz Şahin  Memleket Gazetesi Genel Koordinatörü  Zeliha Karayel’e yaptığı açıklamada  Kur-an kurslarına katılan öğrenciler, gençlik merkezlerimizdeki gençlik faaliyetlerine de faydalanabileceklerini bildirdi.
SPOR VE KUR-AN EĞİTİMİ  BİR ARADA
           Kırşehir İl Gençlik  ve Spor Müdürü Numan Nafiz Şahin ;Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle birlikte gençlerin manevi gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokolü imzalanmıştı. Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü GSB Spor Okulları eğitimlerine hız kesmeden devam ederken, İl Müftülüğüne bağlı Yaz Kur’an Kurslarına katılan öğrenciler de boş zamanlarını yapılan protokol kapsamında spor yaparak değerlendirecek. Böylelikle öğrencilerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açılan GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları’na devam etmeleri sağlanacak. Protokol kapsamında İl Müftülüğüne bağlı merkez Kur'an Kurslarında antrenör eşliğinde Masa Tenisi, Kaman ilçe Müftülüğüne bağlı Kur-an Kurslarında antrenör eşliğinde Satranç, Masa Tenisi ve Dart eğitimlerimiz devam ediyor ayrıca Kur-an kurslarına katılan öğrenciler, gençlik merkezlerimizdeki gençlik faaliyetlerine de faydalanabilecekler.
          Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz ŞAHİN, yapılan protokol ile öğrencilerimizin yaz döneminde hem Kur’an öğrenebileceklerini hem de spor yaparak zamanlarını daha verimli değerlendirebileceklerini ifade etti. ŞAHİN ayrıca göstermiş oldukları iş birliği ve uyum için İl ve İlçe Müftülüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz, imzalanan protokolün şehrimizde başarı ile yürütmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
          ”Çocuklarımız ve gençlerimiz kuran öğrenirken kalan zamanlarında ise spor yapıyor. Spor kültürünün aşılanması, spor yapma alışkanlığının kazandırılması, sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine katkı sağlanması amacıyla yapılan etkinliklerde, çocuklarımızın ve gençlerimizin ruh ve beden sağlığının korunması ve iyileştirilmesini amaçlıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz önce kuran kursu sonrasında masa tenisi etkinliklerine katılımıyla beraber hem spor yapıyor hem de kuran eğitimine devam ediyor”.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku