Güncel

Kuran Kursları Öğrencilerine Afet Farkındalık Eğitimi verildi

Kuran Kursları Öğrencilerine Afet Farkındalık Eğitimi verildi

4 Ağustos 2021 15:05
-A

+A

         Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce, Bölge Yatılı Kuran Kursu, Hacı Ali Yüksel Cihan Camisi Kuran Kursu, Hacı Said Safiye Akçakaya Kız Kuran Kursu, Hatice Hatun Kız Kuran Kursu ve Hz. Osman Zinnureyn Kuran Kursu öğrencilerine, afet farkındalık eğitimi verildi.
        "2021 Afet Farkındalık Eğitim Yılı" faaliyetleri kapsamında kuran kursu öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimlerde;  afet ve acil durum anında ilk 6 saatin önemi, yaşam çevremizdeki riskler, afet sigortası, bina güvenliği, tahliye ve toplanma alanları, deprem, yangın, çığ, heyelan, sel, gönüllülük sistemi,  afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası konuları anlatılmaktadır.
Eğitim sonrası öğrencilerimizin seviyelerine uygun olan broşür, afet farkındalık el kitabı, boyama kitabı, yapboz vb. bilgilendirici ve eğitici materyaller hediye olarak dağıtılmaktadır.    
         Afet öncesi, sırası ve sonrasında ortaya çıkan kayıpları azaltmak ve afetlere karşı daha dirençli bir toplum oluşturmak amacıyla eğitimlerin devam edeceği belirtildi.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku