Yazar

mahmutsefikkc@gmail.com

15 makale bulunmakatadır

Geçen Hafta Kırşehir..!!

09:15 - 20 Ocak 2020

+A

-A

 
Efendim malumunuz 2020 yılına girdik. Ömrümüzden 1 yıl daha eksilttik. Hayatımızın basamaklarına 1 basamak daha ekledik. Acısıyla tatlısıyla hayat devam ediyor.
Konu başlığımız geçen hafta çok yoğun , dolu ve sürprizlerle geçtiği için Kırşehir'imize değinelim biraz bari dedim. Hızlı hızlı her kesime değinerek değinelim. 
▪Aşağıda şöyle ki ;
▪Belediye Başkanı sayın Selahattin EKİCİOĞLU 50 Trilyon TL şehrimize yatırım yaptık dedi. Hükümet kanadından Ak Parti Kırşehir Milletvekili Sayın Mustafa KENDİRLİ'de "Hadi göster görelim" dedi. Kentpark mı yaptın?  Neşet Ertaş Kültür Merkezi mi yaptın? Ne yaptın görelim dedi. Şehrimizin ne tarafına baksanız bizim eserimiz var dedi. Doğru söze ne denir. Kamuoyu da bu hususu dipnotuna koydu. 
▪Kırşehir Şehit Aileleri ve yeni kurulan Anadolu Şehit Aileleri Derneği hakkında nicelik, nitelik, faaliyetleri farkını kamuoyu merak ediyor? Zaman gösterecek. 
▪Kırşehir Basın Konseyi tarafından düzenlenen "Çalışan Gazeteciler Günü" ödül töreni tam bir fiyasko, rezalet diz boyu idi. 
* Protokol oturuş sırası, ödül töreni takdim hiyerarşik düzen, 
* Sunucunun Kırşehir görsel medyasını küçümsemesi, 
* Yerel basında dedikoduları ayyuka çıkardı. 
▪Kırşehir Basın Konseyi Başkanı sayın Sait YANIK'ı zor durumda bırakan ödül töreni düzenleyen yönetimdeki kişiler, görevlerinden istifa ettiler. Kırşehir Basın Konseyi bu büyük hatayı nasıl telafi edecek merak konusu. 
▪Bu bağlamda görsel medya ödül töreni için iddia ediyoruz ki, Kırşehir TV de "Köy Köy KIRŞEHİR" ve Ahi TV de ki "Gündem Özel" programımızın en güzel yerleri sinevizyon şeklinde yarışmaya alınsa, katılsa idi dereceye girerdi. Sunucuda "Program dalında ödül veremiyoruz" dedi zaten. Bu da bizim eksiğimiz herhalde. 
▪Üstüne üstlük yarışma için Jüri üyesini Ahi Evran Üniversitesi Basın biriminden isteyen Kırşehir Basın Konseyi, Ahi Evran Üniversitesi Basın Müdürlüğü Türkiye 'nin çeşitli illerinden Jüri üyesi seçmesine rağmen, güya bir suçlu da güzide Üniversitemiz olmuş oldu. 
Buna kargalar da güler. Suçun topu organizatörlerdi. Onlar da suçunu kabul edip istifa ettiler zaten. 
▪Bu hususu Kırşehir Basın Konseyi Başkanı sayın Sait Yanık beye sordum. El-cevap ise, 
- Nedir bu büyük afaki sorun. Rezalet diz boyu dedim. 
- Mahmut bey haklısın. Olan oldu. Lakin benim elimde liste farklı, arkadaşların elinde liste apayrı. Şaşırdım kaldım. Yeni yüzler ile yolumuza devam edeceğim. İlgili ajans temsilcisine istifanı derhal ver dedim. O da verdi zaten. 
- Mahmut bey, Vali beyden sonra Vekil bey gelir. 40 yıllık basın deneyimim var. Ben de şaşırdım. Adamlar (Ödülü alan ve ekibi) Rektör'ü koymuş. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Keza iktidar partisinden üç Vekil var. Dolayısıyla sıralama olur. İlgili şahıs bana CHP Vekil Metin İLHAN ödül versin dedi. Versin de üçe bir öncelik olur mu? 
- Mahmut bey, yine diyorum ki yönetimimde kimse ödül almayacak dedim. Yine diyorum. Programı düzenleyen biziz. Olur mu böyle şeyler. Oldu işte maalesef. 
- Peki efendim neden tüm sorumluluk bana ait dediniz. 
- Mahmut bey, kimsenin ekmeği ile oynamak istemiyorum. Bunlar eğer bir gram akılları varsa ki yokmuş böyle bir gece düzenlemezler idi. Sunum organize de bihaber. Benim tarzımın tamamen zıddı. Günah keçisi aramaya gerek yok. Kırşehir küçük bir yer. Herkes herkesi çok iyi biliyor ve tanıyor. Zaten "İVEDİLİKLE YÖNETİM KURULU KARARININ" ilgili maddeleri ile İlgili arkadaşı İHRAÇ ettik. O gün CHP şovuna dönüşmedi. Tamamen acemilik. İşgüzarlık. 2- 3 kişinin iletişim diyalog hatası. 
Dedi. Sait Yanık bey. Neyse devam edelim, 
▪Ak Parti Kırşehir İlçe Başkanlığına Av. Ali DEMİR geldi. İlçe Başkanlığına tebrikli yoğun katılım iki haftadır sürdü. Partiye yeni bir hava geldi. Yetmedi. Partinin tecrübeli abileri, ilk önce Mikail ARSLAN, sonra Hacı TURAN ve akabinde Halin ÇAKIR ziyaretleri parti kuruluş felsefesine mi döndü kulislerde konuşuldu. 
▪Mamafih 26. Dönem Kırşehir Milletvekili sayın Mikail ARSLAN beyin Ak Parti Kırşehir İlçe Başkanı sayın Ali DEMİR e hayırlı olsun ziyareti ise İl Başkanı Mikail ARSLAN mı olur? İl Başkanı olacak!! Olursa parti toparlanır!! Her zaman olduğu gibi en büyük İlçe Kamanlı ve Aşiretinin oy kitlesel ağırlığı yeter!! Her kesimden oyda alır 
▪Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanının istifasının artçı depremi sürüyor. 
Kırşehir yönetimine "Hakkımı Helal Etmiyorum" dedi. 
▪Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkanı adayı Doç. Dr. Onur Köksal Kırşehir HaberNeti ziyaret ederek bir açıklama yaptı. 
- Mahmut bey, eğer biz Belediye Başkanı olsaydık ilk 6 ayda 1 projemizi 1 fabrikamızı hayata geçirirdik. Dolayısıyla istihdam oluşturdu. Halkımız kızgınlıkla sayın EKİCİOĞLU'nun şahsına oy verdi. Bizim camiadan oy verenler bize pişmanlıklarını iletiyor. Adımız Çantacım adaydı, dışarıdan geldi şehri ne bilirdi ya. Elimden geldiğince şehrimize gelip doğruları, projelerimizi anlatmaya devam edeceğiz. Dedi. 
▪Ak Parti Kırşehir İlçe Başkanı sayın Ali DEMİR yönetimini Genel Merkez e sunmuş. Onay bekliyormuş. Hayırlı olsun. 
▪Okullar tatil oldu. Lütfen çocuklarınızı karne başarılı tahtında ödüllendirmeyelim. Çocuklarımızın başarısı aile sosyo- ekonomik hayatla doğrudan orantılıdır. Çocuklar çiçektir. Geleceğimizdir. 
Derim vesselam...
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku