Yazar

mahmutsefikkc@gmail.com

20 makale bulunmakatadır

Gündem FETÖ & CUNTA

07:07 - 17 Şubat 2020

+A

-A

 
Evet, son 1 hafta Türkiye'nin gündeminde FETÖ nün siyasi ayağı var. Gerçi arada bir Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı sayın Dr. Devlet BAHÇELİ bu konuda arada bir TBMM de grup toplantılarında dile getiriyorlardı.
Muhalefet partisi lideri KILIÇDAROĞLU, "Ak Parti'yi FETÖ nün siyasi ayağı bizzat Hükümet ve Saray yönetimi" derken, Cumhur ittifakı kanadından Milliyetçi Hareket Partisi lideri BAHÇELİ ise " Bırakın Çaycıyı, odacıyı, memuru üst tarafa yönelin, çok başlı yılanın başlarını ezin gibi siyasi ayağına operasyona başlayın serzenişinde bulunuyordu. Gündemi takip eden bilir anımsar zaten. 
Hükümet kanadı da hatta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan en son açıklamasın da FETÖ’nün siyasi ayağı Bay Kemal ve danışmanları değil mi? Genel başkanı Sayın Deniz Baykal’ı kaset skandalı ile tabiri caizse FETÖ ile işbirliği ile devirmedi mi?
İyi Parti ve Saadet Partisi ise FETÖ nün siyasi ayağı hususunda, Mecliste gerek soru önergesi gerekse Araştırma Komisyonu kurulması için, önergeler verse de Cumhur ittifakı kanadı "RED" oyu vererek (arada bir MHP çekimser kalıyor) akıllarda durgunluk, soru işareti oluşturuyor mu? Bal gibi de oluşturuyor... Pekii sorun nerede?
AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi FETÖ hususunda kesinlikle sonuna kadar bu işin bitirilmesi, yok edilmesi mükerrer beyanatları "Laf olsun torba dolsun mu?" oluyor? Sanmam.
Ağzı yanan Ak Parti. Yoğurdu üfleyerek yiyorlar artık. FETÖ nün en büyük düşmanı "AK PARTİ ve MHP" değil mi? Oyun içinde oyun mu var? Artık birbirlerinin hamlelerini mi yokluyorlar? Satranç oyunu gibi 10 bin km uzakta FETÖ ve ekibi piyonlarına oynatıyor. Türkiye cephesi de her adıma karşı kılı kırk yarıyor. Azami dikkat ediyor.
Cumhur ittifakının politikası şu mu? Hani derler ya "Tetiği erken çeken kaybeder misali, tüm delilleri bitirip, (FETÖ nün Bylock, resmi evrakları, tanık beyanları, gizli dosyaları, plan ve projeleri, mahkeme sonuçları vb.)
Neyse sözü fazla uzatmadan naçizane bendeniz çözüm odaklı yaklaşacağım. Sen neymişsin be FETÖ seni ben bitireceğim. Yeter artık gına geldi. Her gün Televizyonda FETÖ aşağı, FETÖ yukarı yuh artık yanii...
Formül buldum: Vakti zamanında kimi siyasi gruplar Askeri Vesayeti destekleyenler, "Cunta ihtilali" ne sebep oldular. Cemaati destekleyenler de "Takunya İhtilali" ne sebep oldular. Doğru söze ne hacet...
Evet, şimdi çözüm odaklı önerilerim şöyle ki;
1. İktidarı ve muhalefetiyle Türkiye'nin bekası için, bu hususta artık ortak kırmızı çizgide buluşulmalı. Mutabakat imzalanması.
2. II. Dünya Savaşı'ndan sonra Amerika ve İngiltere birçok Avrupa ülkesi ve Türkiye de derin devleti NATO kanalıyla kurdu. Nabza göre şerbet verip Hükümet indirip, Hükümet bindirdiler. İlk uyanan İtalya olmuştu.
3. 15 Temmuz 2016’dan beri Türkiye'nin gündeminde yer alan bu "FETÖ CUNTASI" gündeme getirmeyerek zira her gün gündemde yer alması gücünü gösterir. Çare hukuk yoluyla hallolması. Verilen ağır cezaları ile Yargı kararları gündeme getirilmesi.
4. Bu yapının üstü HIYANET, ortası TİCARET, Altı ise GARABET olsa yerinde formül. Kendi halkına silah sıkan, Gazi Meclisi Bombalayan bedbahtlardan ve işbirlikçilerinden bu ülkeye yarar mı gelir?
5. Egoları tavan yapmış, İllerde Vali den üstün hal ve hareketler ile "KOWBOY" gibi dediğim dedik olan bu güruh, sınavlarda torpille ile soru çalmaları ile "KUL HAKKINA GİRMELERİ" affedilir gibi değil zaten. Hakkı yenenlerin hakkı İVEDİLİKLE verilmeli...
Son olarak da derim ki "MAKLUBEYİ YAPANLAR İÇERİDE, YİYENLER DIŞARDA" bunu herkes ama her kesim diyor zaten. Sayın Devlet BAHÇELİ kaç kere teyit etti.
Ve yine derim ki Ne FETÖ, Ne PKK, Ne DHKPC vb. Bugün doğmadı. 1960'lar da başladı. 1970'lerde kuruldu, teşkilatlandı. 80'lerde eyleme geçti. 90'larda kuluçkaya yattı. 2000 ve sonrası Amerika, İngiltere, İsrail ve NATO desteğiyle palazlandı.
Hedef Atatürk Cumhuriyetini yok etmek. Türkiye'yi parçalamak. İktidarda kimin olmasının önemi yok zaten. Amma ve lakin Hükümet korkmadan, tereddüt etmeden siyasi ayağında kim varsa üzerine gitmeli. Muhalefet de FETÖ hepimizin suçu 40 yıllık mazi demeli. Kabullenmeli.
Sorun nerede biliyor musunuz? Oy rantı. Türkiye düşünülmeli... Sen neymişsin be FETÖ. Senin hakkından "NEDİM ŞENER" ve "HÜSEYİN GÜLERCE" gelir. Her ikisinin makale ve kitaplarını tavsiye ederim.
Türkiye Dünya da Ticareti, Siyaseti ve Lobi faaliyetlerini daha tam manasıyla öğrenemedi derim maalesef... Selam Vesselam...

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku