Yazar

mustafacavus.40@hotmail.com

2 makale bulunmakatadır

HER GEÇEN YIL BÜYÜYORUZ

06:31 - 16 Nisan 2018

+A

-A

 
Basın hayatında koskoca 41 yılı doldurmak her babayiğidin harcı değil.
Bu meslek öyle bir meslek ki, halkın sesi, kulağı olmak, onlara doğru bilgiyi aktarmak hiçte kolay değil.
Doğru haber, ilkeli yayıncılıkla bu mesleğe, bu şartlarda baktığımız zaman, ekonomik olarak gerçekten bu mesleği yapmak çokta kolay değil.
Ama, bütün çalışan mesai arkadaşlarımla bu mesleği severek, içinden gelerek, isteyerek, bir tutku haline dönüştürerek ayrı bir sevda şeklinde mesleğe sahip çıkarak bu günlere geldi. Gazetemiz Kırşehir Memleket 14 Nisan 1977 tarihinde  Kırşehir'de yayınlanmaya başladı.
Gazetemiz bugün 41 yılı geride bırakıp 42 yaşından gün aldı.  41 yıllık köklü geçmişin muhasebesini yapmak için geriye doğru baktığımda bazen duygulanıyor, bazen üzülüp bazen de keyifleniyorum.
Ama en önemlisi iyi ki gazetecilik mesleğini yapıyorum diyorum. İyi ki bu mesleğe girmişim. Benim açımdan çalışma hayatımda 28 yıl nasıl geçti diye kendime sorduğumda göz açıp kapayıncaya kadar gelip geçti. Bu gazete ile büyüdük bu gazete ile Kırşehir'i yaşayıp bugünlere geldik.
28 yıl içinde her gün bir birinden önemli haber ve yazılarla tarihe not düştük ve zamana noterlik görevini yaptık.
            Bundan 20 - 25  yıl geriye döndüğümüzde Kırşehir'de hiç bir ofset baskı tesisi yokken ve gazetelerin kumpasla dizildiği o yıllarda mesleğin ne kadar zor ve zamanla yarışıldığını gazeteci meslektaşlarımız çok iyi bilir.  Her geçen gün teknoloji ilerledi ve çağımızın en modern baskı tesisleri Kırşehir'de yokken,  ofset baskı işleri Kayseri, Ankara gibi şehir dışında yapılırdı.
Şimdi hayatta olan, Kırşehir Memleket Gazetesi ve Yeşilyurt Gazetelerinin  kurucusu emekli öğretmen İlyas Sürmeli Kırşehir'e ilk ofset tesislerini getirerek bir ilke imza attı.
Her geçen gün büyüyen ve son teknolojiyle çağa uygun hizmet veren Kırşehir Memleket Gazetesi ve Güneş Ofset Matbaacılık  tesisleri matbu basım işlerinde de 41 yıl önce olduğu gibi yine aynı titizlikle, yine aynı kaliteyle Kırşehir'e hizmet vermeye devam ediyor ve aynı kararlılıkla devam edecektir.  

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku