Yazar

mahmutsefikkc@gmail.com

20 makale bulunmakatadır

TESO Başkanı sayın Mustafa YILMAZ, "80 MİLYON EUROLUK YATIRIM GETİRİYORUZ"!!

07:00 - 23 Mart 2020

+A

-A


Efendim malumunuz geçen haftaki Röportajımızda şehrimizin gelişmesinde büyük payı olan, mühim kuruluş KTSO / Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı faaliyetlerini bilge Başkan sayın Mustafa YILMAZ’dan tek tek, gerekçeli notumuzu almıştık.
*****
Hafızamızı tazelersek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın YILMAZ ne demişti?
Aşağıda maddeler halinde şöyle ki;
*****
1. KERESTECİLER'imizin çifte vergi / oda sorununu çözüyoruz. Gerek Ankara da gerek İstanbul da her resmi platform da bizzat KTSO / Ticaret ve Sanayi Odası olarak dile getirdik. Sorunun bitmesine ramak kaldı. Yetkililerden söz aldık demişti.
*****
2. KTSO / Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odamıza Merkez binamıza dar, küçük olduğu için orta vadede ek 3 katlı bina kattık. Günün şartlarına uygun Revizyon ve Restore ettik. Yetmedi üyelerimizin bizzat ücretsiz kullanacağı "KTSO KÜTÜPHANESİ" açıyoruz. Yakında hep birlikte açacağız inşallah demişti.
*****
3. Yine KTSO / Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odamıza sadece üyelerimizin faydalanacağı, "EĞİTİM AKADEMİSİ" açıyoruz. Gerek Ahi Evran Üniversitesi, gerek dışarıdan gelen işinde uzman eğitimci, gerekse İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği protokolü yaparak, işbu eğitim ile güncellenmiş bilinçli / üretken / sertifikalı oda üyelerimizle sinerji yakalayacağız. Her şey oda üyelerimiz için demişti.
*****
4. Birde ne demişti? Mahmut Bey, Göreve geldiğimizden bu güne 15 ayda oda sayısı üyemiz de ciddi bir ivme, artış yakalayarak, 200 ek üye katılım sağladık. Yetmedi KTSO olarak, finansman tahtında Oda tarihinin en yüksek seviyesinde yönetiliyor ve Finans sıkıntımız yok demişti.
*****
Bir önceki Röportajımızı böylelikle 4 madde ile tahlil etmiş olduk. Bir nevi hafızalarımızı tazeledik. Evet şimdi siz değerli takipçilerimiz için Röportajımıza kaldığımız yerden devam edelim.
*****
YILMAZ: Mahmut Bey, KTSO / Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak şehrimize büyük bir heyecan ile, şevk ile yatırım getirmenin heyecanını yaşıyoruz. İşbu yatırımda bir önceki Başkanımız Sayın Selahattin EKİCİOĞLU’nun büyük özverisi, katkısı var. Bu hususta El birliğiyle tüm resmi mercilere legal işlemleri ilettik. Olumlu cevapları gerek Bakanlıktan, gerek ilgili resmi daire ve müdürlüklerden aldık.
*****
80 MİLYON EUROLUK BİYOGAZ TESİSLERİ kurulacak KIRŞEHİR’e. Büyük istihdam sağlayacak. Gelir sağlayacak. Yeri Özbağ Kasabamızın çıkışında. Milli Emlak’tan tahsis ettik. Büyük modern ve doğaya zarar vermeyen bir yatırım. İşçi öncelik şartımız aynen Petlas gibi Kırşehir den. Hani diyorlar ya 2. Bir fabrika olsa. İşte bu 2. Büyük bir tesis / Fabrika.
*****
Mahmut Bey, şunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bir şehre Fabrikanın farklısı ama farklı kulvarda olacak diyorum. İkincisi gelince yani ikinci bir Fabrika, Tesis, Termal lüks hotel vb. yatırım gelirse bilin ki 3. sü, 4. sü de inadına şehrimize gelir. Bu Ticari hayatta "Altın Kural"dır. Hani derler ya. "Para parayı çeker. Eee... Yatırım da yatırımı illaki çeker. Sermayedarların daha resmi açılışta dikkatini çeker. Kim kazanır? Kırşehir. Kırşehir. Kırşehir halkı.
*****
Biz Kırşehirli olarak, hep daha ilklere, büyük yatırımlara ne gereği var? diye vakti zamanında engel olmuşuz. Petlas’ın özü Devlet yatırımıydı. Hadi 1980’lerde Devlet Petlas’ı getirmeseydi vay halimize derdik. Özel sektör gelip Kırşehir' e, liman şehri olmayan Kırşehir’e Lastik Fabrikası mı kuracaktı? Devlet Kırşehir e sermayedar çekmek için 80’lerde Kırşehir' e, el attı. İyi ki de el atmış. Ona ne gerek var!! Buna ne gerek var!! diyerek maalesef çookk zaman kaybettik. Dolayısıyla çocuklarımızın geleceği ile oynandı. Artık ileri daha ileri bakmak elzem. Çağı yakalama zamanı.
*****
Bu saatten sonra Kırşehir kabuğunu kırmalı ve kıracak inşallah. Kırıyor da. Yerli ve yabancı sermayedar girişimcilerimiz gelsinler bize. Projelerini sunsunlar. Onlar için Devletin, Hükümetin kapısını çalarız. Lokomotif oluruz. Her yeniliğe şeffaflığa açığız. Vekillerimiz le birlikte biz KTSO olarak şehrimize yeni yatırımların olması için elimizden gelen her şeyi yapmayı seve seve hazırız.
*****
"BİYOGAZ TESİSLERİ YATIRIMI" hususunda her türlü desteği esirgemeyen öncelikle çok değerli sayın Valimize, sayın Vekillerimize, sayın Özbağ Belediye Başkanımıza, ilgili resmi dairelere ve Müdürlüklerimize tekraren teşekkür ediyorum. KTSO olarak, Her şey Kırşehir için / Kırşehir Gençliği için, sloganı ile yola çıktık. Yatırımın siyaseti / seni beni / sizi bizi olmaz Mahmut bey!! Yapılan işin kötüsü olmaz kaidesi yeterli olacaktır.
*****
Geçenlerde sizin Röportajınızı okudum. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı sayın BAHAMETTİN ÖZTÜRK bey de bizzat gündeme getirdi sağ olsun. Yatırımın, istihdamın siyaseti olmaz. Elbirliğiyle olur. Beraberce olur. Tekrar tekrar ediyorum. Kırşehir in en büyük sorunu "BİRLİK ve BERABERLİK" olamayışıdır. Bu saatten sonra "BİRLİK VE BERABERLİK" olmuştur. Olmaya da devam edeceğiz. Gelin Kırşehir’i Anadolu’nun PARİSİ yapalım. Çapında Mini Metro Kenti yapalım.
*****
Biz bunu sağ olsun başta çok değerli Sayın Valimiz ile, Sayın Vekillerimiz ile, Sayın Belediye Başkanımız ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve KTSO / Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile kırdık. Hükümetimiz projelerimize TOBB kanalıyla hep destek tam destek verdi. "80 MİLYON EUROLUK BİYOGAZ TESİSLERİ" yatırımı heyecan verici büyük bir proje. Büyük İstihdam projesi. Şehrin Sanayi yönünden kalkınma projesi. Dedi.
*****
Evet. Doğru söze ne hacet? Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mustafa YILMAZ, Kırşehir Sevdalısı. Heyecanlılar. Heyecan demek yarışı kazanmanın azmi demektir. Başkan YILMAZ, Yatırım diyor!! İstihdam diyor!! Sen ben değil!! Biz olalım diyor!! Hep birlikte Kırşehir diyor!!
*****
Uzun verimli mühim bilgiler verdiği Röportajımızın 2.ci kısmını da böylece bitirmiş olduk. Bir sonraki bölümde ise Hayvancılığın merkezi Kırşehir de neden "ET ENTEGRE TESİSLERİ YOK" !! Şehrimizin bu hususta ekonomik zararı!! Keza Son bomba nokta ise KIRSEHİR BELEDİYESPOR un, dünü, bugünü, yarını... Sürpriz açıklamalarıyla haftaya köşe yazımızda...
*****
Bu arada "CORONAVİRÜS" Hastalığı nedeniyle Dünya ve Türkiye bir an önce kurtulur inşallah. Bana göre ABD Başkanı IPHONE kurtarmak için, daha doğrusu hızla büyüyen ÇİN menşeli Huawei ile ÇİN e 2018 de çatmadı mı? Çattı... Hedef rakip Çin Ticaretinin hızla yükselişini durdurmaktı. Zira Amerika’nın Dünya Ticaret payı hızla azalıyordu. Ne yaptı peki? Sağ gösterip sol vurma algı, manipülasyon politikası yapmadı mı..?? Çin ile ortak çalışan Almanya, İtalya, Fransa, İspanya zarar görmesi ayrı bir manidar... Bu 4 ülke NATO da Amerikan mandacılığını artık istemiyor...
*****
Keza şimdi de "CORONAVİRÜS" e Dünya Kamuoyu önünde ısrarla "ÇİN VİRÜSÜ" demesi manidar değil mi? Amerika da, İngiltere de keza İsrail de hiç panik var mı? YOK. Hatta bu üç ülke  çok rahatlar.. Uluslararası İlişkiler de dostluk asla yoktur. Çıkar ilişkisi vardır. Çıkar ilişkisi tutmazsa DUR!! / STOP!! politikası devreye girer.
*****
Mamafih gerek Türkiye’mize gerekse Kırşehir’imize istihdam odaklı tüm yatırımlara geleceğimiz çocuklarımız için buyurun demek farzdır. Aksi halde şehre en büyük hainliktir. Aynı Gemideyiz derim. Selam vesselam... Görüşmek üzere sağlık sıhhat esenlikler dilerim...
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku