Güncel

MAYIS AYI YÖGEP VE DKAB PROGRAMI

MAYIS AYI YÖGEP VE DKAB PROGRAMI

27 Mayıs 2019 07:03
-A

+A

 

            Kırşehir Milli Eğitim İl Müdürlüğü bünyesinde Mayıs Ayı YÖGEP ve DKAB programı gerçekleştirildi. Öğretmen Gelişim Programı (YÖGEP) kapsamında, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin mesleki bilgi, mesleki beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) toplantısı yapıldı. İl Müdürlüğün konferans salonunda Ahi Evran Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dr.Öğrt. Üyesi Nail KARAGÖZ ve Dr.Öğrt. Üyesi Muhammet Mustafa BAYRAKTAR katılımı ile gerçekleşen program verimli geçti.
            Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün  23/10/2019 tarihli ve 20014773 sayılı yazısı gereğince, "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri" çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı" kapsamında, 21.05.2019 Salı günü saat 14.30'da, Milli Eğitim Müdürlüğü Salonunda, Kırşehir merkezindeki İlkokul-Ortaokul ve Liselerde görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri ile İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Liselerinde görevli Yöneticilere yönelik, "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde etkili iletişim becerileri, etkili ve lider öğretmenlik, sınıf yönetimi, sınıf yönetimini etkileyen öğretmen davranışlarına yönelik yeni stratejiler ve örnek uygulamalar ile Din eğitimi ve öğretimi alanında okullar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilen ulusal ve uluslararası projelerin incelenmesi, değerlendirilmesi ve bu bağlamda yeni projelerin müzakeresi" konularında Müdürlüğün konferans salonunda Ahi Evran Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dr.Öğrt. Üyesi Nail KARAGÖZ ve Dr.Öğrt. Üyesi Muhammet Mustafa BAYRAKTAR katılımı ile Mayıs ayı YÖGEP ve DKAB programları gerçekleştirdi.
Düzenlenen toplantıda okullarda görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik düzenlenen toplantıda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Din, Ahlak ve Değerler alanındaki seçmeli derslerin ( Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı, Temel Dini Bilgiler) öğretim programının mukayeseli olarak bütüncül bir yaklaşımla incelenmesi, bu derslerin öğretiminde yaşanan genel sorunlar ve çözümüne yönelik öğretmen yaklaşımları ele alındı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku