Güncel

MAZOT GÜBRE DESTEĞİ ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

MAZOT GÜBRE DESTEĞİ ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

25 Mart 2021 16:38
-A

+A

       Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin, ilimiz çiftçilerine müjdeyi verdi. Mazot ve Gübre desteğinden yararlanacak olan çiftçilerimize ödemelerin hesaplarına yatacağını belirtti. İl Müdürü Şahin, Mazot Gübre Desteği kapsamında 26 Mart Cuma gününden itibaren hesaplara aktarılacak. Detaylı bilgi için İl ve İlçe Müdürlüklerimizi ziyaret ediniz." bilgisini aktardı.
MAZOT GÜBRE DESTEĞİ İCMALLERİ ASKIYA ÇIKARILMIŞTI
      Listelerin askıya çıkarıldığını hatırlatan İl Müdürü Şahin; "2020 yılı Mazot-Gübre Desteği Askı Listeler iller genelinde 05-10 Şubat 2021 tarihleri arasında Köy ve Mahalle Muhtarlıklarında askıya çıkarılmıştı , İl ve İlçe Müdürlükleri 2020 yılı Mazot-Gübre Desteği için başvuruda bulunan üreticiler askı listelerini kontrol etmeleri, varsa eksik veya hatalı kayıtlar için ilgili Müdürlüğe müracaat etmesi gerekmekteydi eğer kontrol etmediniz ve isminiz askıdaki listede yok ise ve itiraz etmediyseniz destek alamayacaksınız" dedi.
      Konu hakkında açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Mazot ve gübre desteğini yarın itibarıyla ödüyor olacağız. Destek miktarımız 4 milyar 79 milyon 656 bin lira." dedi.
MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİ YARINDAN İTİBAREN ÖDENMEYE BAŞLANACAK
       Pakdemirli, çiftçilere yönelik mazot ve gübre desteğine değinerek, "Mazot ve gübre desteğini yarın itibarıyla 81 ilde 2 milyon 103 bin 884 çiftçimize ödüyor olacağız. Destek miktarımız 4 milyar 79 milyon 656 bin 503 lira." dedi.
Destek ödemesinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarına göre yapılacağı bilgisini veren Pakdemirli, şunları kaydetti: "TC kimlik numarasının son hanesi 6 ve 8 olanlar veya vergi kimlik numarasının son hanesi 1, 3, 5, 6, 7, 8, 9 olanlara, yarın saat 18.00'den sonra, kimlik numarası veya vergi kimlik numarasının son hanesi 4 olanlar 2 Nisan saat 18.00'den sonra, kimlik ve vergi kimlik numarasının son hanesi 0 ve 2 olanlar 9 Nisan saat 18.00'den sonra ödemelerini alacaklar."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku