Güncel

MEB-TOBB işbirliği ile Mesleki ve Teknik Eğitimde YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

MEB-TOBB işbirliği ile Mesleki ve Teknik Eğitimde YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

23 Temmuz 2019 07:38
-A

+A


 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meslek Lisesini Üretimin Merkezine aldı.
 
Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği,TOBB Ekonomi ve Teknoloji  Üniversitesi  arasında imzalanan protokol gereği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlanmıştır.
   Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği,TOBB Ekonomi ve Teknoloji  Üniversitesi  arasında imzalanan protokol gereği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlanmıştır. Bu amaçla Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından "Geleceğimizin teminatı olan gençlerin 2019-2020 yılından itibaren  okulumuza kayıt yaptırmaları hem kendileri hem de Ülke menfaatleri açısından çok faydalı olacaktır. İş garantisi,nitelikli Eğitim,yabancı dil ağırlıklı eğitim,burs imkanı, yüksek öğretime devam gibi  imkanları sağlanmaktadır. " açıklamasında bulunuldu.
Okulun sağladığı avantajlar şöyle açıklandı: "AR-GE ve Beceri Tasarım atölyeleri ile NİTELİKLİ eğitim, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde YÜKSEK ÖĞRETİME devam etme imkanı, TOBB'a üye firmalarda STAJ yapma ve bu firmalarda İŞ BULMA imkanı, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi uzmanlarıyla DERS yapma olanakları , Burs imkanı."
            Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından "Kırşehir'de  İlk Öğretim  mezunu öğrencileri kendi ve Ülke geleceğine yön vermeleri için okulumuza bekliyoruz. TOBB Kırşehir temsilcisi Kırşehir Ticaret ve Sanayii Odası katkı ve destekleriyle Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren proje okulu olarak eğitim ve öğretime devam edecektir.Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa YILMAZ Beye, Genel Sekreter Pınar DEMİR Hanıma ve yönetim Kurulu üyelerine katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz." açıklamasında bulunuldu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku