Güncel

MEDAŞ GENÇ FİKRİN ENERJİYE DÖNÜŞSÜN PROJE YARIŞMASI’INDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

MEDAŞ GENÇ FİKRİN ENERJİYE DÖNÜŞSÜN PROJE YARIŞMASI’INDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

21 Haziran 2019 16:38
-A

+A

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ), gelişen yeni teknolojileri ve elektrik dağıtım sektörüne etkilerini yakından takip ederek, eğitime her alanda önem ve destek vermeye devam ediyor.

MEDAŞ sorumluluk sahasında bulunan Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Karaman ve Nevşehir illerindeki üniversitelerle işbirliği içerisinde düzenlediği “Genç Fikrin Enerjiye Dönüşsün Proje Yarışması” tamamlandı.11 üniversiteden katılım sağlanan yarışmaya 25 Şubat – 10 Mayıs 2019 tarihleri arasında 30 adet proje başvurusu yapıldı.
Öğrencileri tarafından sunulan projelerden, ön eleme sonucunda 12 projenin finale kaldığı belirtildi. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonrasında dereceye giren ilk üç proje Enerjim, Akıllı Enerji Sokağı ve Yapay Şahin isimli projeler oldu.
Dereceye giren ilk üç proje ve ön elemeyi gecen diğer 9 proje sahiplerine 19.06.2019 tarihinde Konya Valisi  Cüneyit Orhan TOPRAK’ın katılımlarıyla Dedeman Otel’de gerçekleştirilen organizasyonda plaket ve ödülleri verildi
Yarışma ile ilgili Konya Valisi   Cüneyit Orhan TOPRAK,” "Üniversitelerimizi artık bütün ilim yuvaları olarak bütün alanlarda görmeyi arzuluyoruz. Görmeye de başladık. Çok yoğun bir şekilde bunu söyleyebilirim. Mesela sabah üniversitemizden temsilciler vardı, tarımla ilgili zirvede. Üniversitelerimiz olmadan teknolojide kolay kolay adım atamayız. Bu bir gerçek. Dünyada da bizde de böyle. MEDAŞ da bunun sonucunda güzel bir projeye imza atmış. Gençlerimiz hem teknolojik veya matematiksel düşünme yönleri gelişince üretime ya da yeni fikirlere açılma kabiliyetleri artıyor, bir taraftan. Bir taraftan da bu fonksiyonları yerine getiren kurumlarımızda ileride faydalı olacak elemanlar yetiştirilmiş oluyor"  dedi.
MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş ise, "AR-GE'ye verdiğimiz önem kapsamında bu yıl bir çalışma düzenledik. Bu yarışmayı düzenlerken ki amacımız gerek bölgemizdeki üniversitelerde gerekse okuyan öğrencilerimizden; okuyan, çalışan araştıran, düşünen arkadaşları teşvik etmekti. Eğer kafalarında bir fikir varsa bunun yazıya dönüşmesiydi, eğer ki uygulanabiliyorsa, uygulamaya alınmasıydı. Amacımız bu arkadaşlarımızı tanımaktı. Umarım gelecekte de bunlarla uzun soluklu çalışma imkanımız olur. İkinci amacımız ise bu arkadaşlarımızın kendisini geliştirmesine imkan sağlamaktı. Çünkü inanıyorum gençlerin önüne ne kadar açarsak ne kadar teşvik edersek o kadar daha ileriye giderler" diye konuştu.
Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini Konya Valisi Cüneyt Orhan TOPRAK, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk ÖZTÜRK, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem ZORLU, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram SADE ve Konya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Birol Dağ verdi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku