Güncel

MEDAŞ SEÇİM GÜNÜ İÇİN HAZIR

MEDAŞ SEÇİM GÜNÜ İÇİN HAZIR

28 Mart 2019 07:47
-A

+A

 

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş, 31 Mart günü yapılacak olan yerel seçimler dolayısıyla Kırşehir ,Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve illerinde seçim günü kesinti yaşanmaması ve olası kesintilere anında müdahale için hazırlıklarını tamamladı.
MEDAŞ, seçim öncesinde tüm bakım-onarım çalışmalarını gerçekleştirdiğini ve seçim günü bölgesinde enerjinin sürekliliği adına gerekli tedbirleri aldığını bildirdi.
Ayrıca arızalara uzaktan müdahale imkânı sağlayan SCADA kontrol merkezinde kriz masası oluşturulacağı ve tüm sürecin buradan yönetileceği , kullanılan sistemlerin siber saldırılara maruz kalma ihtimaline karşı gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı belirtildi.
NÖBETÇİ PERSONEL VE ARAÇLAR HAZIR BEKLETİLECEK
Seçim günü ve öncesinde herhangi bir planlı kesinti yapılmayacağı ifade edilirken, kesintisiz enerjide kritik öneme sahip dağıtım merkezlerinin güvenliği için 10 nöbetçi güvenlik personeli, olası tüm sorunlara karşı hızlı müdahale edecek 775 kişilik müdahale ekibi ve 219 aracın tam kadro hazır bulundurulacağı ifade edildi. Ayrıca Seçim Kurulları ile görüşülerek jeneratörlerin kontrol edildiği ve jeneratörü olmayan seçim kurullarına gerekli desteğin sağlanacağı bildirildi.
ALO 186 7/24 HİZMETE HAZIR
150 kişilik uzman kadrosuyla 7/24 hizmet veren çağrı merkezi seçim gününde oluşabilecek yoğunluk için tedbirini alarak seçim için hazırlandı. “Alo 186” kanalından gelecek taleplerin yanı sıra sosyal medya hesaplarından gelecek tüm talepler de hızlı bir şekilde işleme alınacak.
CADDE VE SOKAK AYDINLATMALARI KONTROL EDİLDİ
Özellikle seçim kurulları çevresi, Valilikler, Emniyet Müdürlükleri gibi kritik noktalarda, ana güzergahlar ve caddelerde aydınlatma tesislerinin kontrollerinin yapıldığı belirtildi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku