Güncel

MEDAŞ VE MEPAŞ KAR KIŞ DEMEDEN ÇALIŞIYOR

MEDAŞ VE MEPAŞ KAR KIŞ DEMEDEN ÇALIŞIYOR

28 Ocak 2019 07:18
-A

+A


 
Kırşehir MEDAŞ ve MEPAŞ Müdürleri Mustafa Çağrı Baysal ve Murat Yağmur, gazetemiz Kırşehir Memleket'i ziyaret ederek çalışmaları hakkında Gazetemiz yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli'ye bilgiler verdiler. Kar kış, arazi şartları demeden çalışmalarına gece gündüz devam eden MEDAŞ ve MEPAŞ vatandaşları mağdur etmediklerini söylediler.
            Kırşehir MEDAŞ ve MEPAŞ  kış mevsimini yaşadığımız bu günlerde tüketicilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar Kırşehir MEDAŞ ve MEPAŞ  arıza onarım bakım personellerinden oluşturulan ekiplerle kar kış demeden  arızaları gidermek ve enerji kesinti sürelerini minimum seviyeye düşürmek için çetin kış şartlarında yoğun çaba harcıyor. Meteoroloji hava tahmin raporlarını SCADA (Uzaktan Kontrol ve Kumanda) Merkezi'nden günlük takip eden Kırşehir MEDAŞ ve MEPAŞ , hizmet bölgesinde oluşan arızalara anında müdahale ediyor.
Kırşehir MEDAŞ Müdürü Mustafa Çağrı Baysal ve Kırşehir MEPAŞ Müdürü Murat Yağmur, son günlerde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle özellikle kırsal bölgelerde yaşanan elektrik arızalarının giderildiğini söylediler. Elektrik arızaları hakkında Gazetemize bilgiler veren Kırşehir MEDAŞ Müdürü Mustafa Çağrı Baysal ve Kırşehir MEPAŞ Müdürü Murat Yağmur, Son günlerde hatırlanacağı üzere çetin kış şartlarını yaşadık. bu nedenle yoğun arızalarla karşılaştık. Ekiplerimizle birlikte anında arızaları
giderdik. Tüketicilerimize kaliteli ve kesintisiz enerji vermek için 7/24 çalışan ekiplerimiz, yolları kapanan köylere Karayolları ve Özel İdare ekipleri ile koordineli şekilde çalışarak ulaştı. Olumsuz arazi ve kış şartlarını geçen ekiplerimiz oluşan arızalara anında müdahale ettiler ve şuanda da  iş sağlığı ve güvenliği kurallarını gözeterek bakım ve onarım çalışmalarını yürütüyorlar.  Zorlu coğrafya nedeniyle ekiplerimiz zaman zaman bazı olumsuzluklarla karşı karşıya kalarak mağduriyet yaşayabiliyor.
Sadece Kırşehir'de değil Ülke genelinde çetin kış şartları olumsuz hava koşulları yüzünden enerji arızalarında sıkıntılar yaşanıyor. Arızalara anında müdahale eden MEDAŞ ve MEPAŞ ekipleri, kar yağışının kısa sürede yolları ulaşıma kapatması ve ekiplerin arazide can güvenliğinin tehlikede olması nedeniyle özellikle kırsal bölgelerde onarım çalışmalarında ciddi aksamalarla karşılaşıyor. İnsanların sokağa çıkamaya dahi imtina ettiği hava koşullarında sahada canla başla çalışarak metrelerce yüksekliklerde arızaları gidermeye çalışan ekiplerimize ayrıca teşekkür ediyoruz"
 
 
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku