Güncel

Memur-Sen Konfedarasyonu Kırşehir İl Temsilciliği Başkanı Fatih Mehmet Yavuzdan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Memur-Sen Konfedarasyonu Kırşehir İl Temsilciliği Başkanı Fatih Mehmet Yavuzdan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

29 Ekim 2019 07:07
-A

+A


 Memur-Sen Konfedarasyonu Kırşehir İl Temsilciliği Başkanı Fatih Mehmet Yavuz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı; 
29 Ekim 1923  bundan  96 yıl önce, acıların, ve sıkıntıların yaşandığı bir dönemde, milletimiz, varlık/yokluk mücadelesi vererek; varlığına yönelen dış tehditlere karşı yaptığı onurlu mücadele sonucunda Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, tarihimizde unutulmaz bir destan yazmıştır.Güçlü bir ruh ve iman yüceliğinde bütünleşen milletimiz, istiklal aşkı ve özgürlük ruhuyla hep birlikte, gerçek manada ‘millet’ olarak, sürdürdüğü mücadeleyi zaferle sonuçlandırmıştır.
  Bütün çabalar milletimizi mutlu, başarılı kılmak içinse, yapılması gereken, bizi millet olarak var ve güçlü kılan değerlere dönmek, o değerleri canlı, yaşanır kılmaktır. Millet’i tarihsel, kültürel bağlar, derinlikler var kılar. En temel varoluş referanslarımız olan insan ve medeniyet değerlerimiz, köklü iddialarımızın, yaşama gerekçemizin kaynağıdır. Onları devlet-millet kaynaşması içinde yaşanır kılarak güncellemek, güncelleyerek yaşanır kılmak, Türkiye’ye güç katacaktır. Esasen son dönemde bütün göstergeleri altüst edecek tarzda gelişerek büyüyen Türkiye Cumhuriyeti  güç ve ilhamını Devlet ile Millet’in tek vücud olarak kaynaşmasından almaktadır.
  Bugün yine, Cumhuriyetin kuruluşuna giderken yaşanan sıkıntıların benzerlerini, içeriden ve dışarıdan müdahalelerle kanlı, kirli tezgâhlar basta olmak üzere, varlığımızı  hedef alan saldırılarla karşı karşıyayız. Uluslararası siyasetin gizli odalarında planlanan oyunun farkında olarak, millet olma şuurunu daha kararlı, daha kucaklayıcı bir inançla sürdürmeliyiz. 15 Temmuz’da kanlı bir darbeyle ülkemizi işgal etmek isteyen ihanet odaklarına karşı yeni bir istiklal direnişi, milli mücadele yıllarındaki gibi Cumhuriyetin kurucu ruhunun canlandırılmasıyla kazanılmıştır. İşte bu ruh her zaman özenle korunup yaşatılmalıdır.
Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak, ilmî hâkimiyet olmadan millî hâkimiyet olmaz, diyoruz.Güçlü yarınlar için dünyayla rekabet edecek her türlü donanım ve bilgiye sahip insanlar yetiştirmeyi amaçlayan eğitim vizyonunun hayata geçirilmesi, millî egemenlik mücadelemizdeki yeni tarihî başarıları da beraberinde getirecektir.
İnsan değerli olunca toplum, toplum değerli olunca insan önemli olur. Bu nedenle Cumhuriyeti, temel insan hak ve özgürlüklerine dayalı, demokratik ve anayasa ile güçlü kılmanın gereğine inanıyoruz. Milletimizin, Türkiye Cumhuriyetinin barış ve kardeşlikle aydınlanmış yeni ufuklarına doğru hep birlikte durmak, yorulmak bilmeden el ele, gönül gönüle yürüyüşünü kutluyor; adaletin, özgürlüğün ve iç huzurun yaşandığı, birlik ve beraberliğin güçlendiği, kardeşlik ikliminin hâkim olduğu nice yıllar diliyoruz.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku