Güncel

Mert Ulaş’a Bisikleti Teslim Edildi

Mert Ulaş’a Bisikleti Teslim Edildi

2 Ağustos 2019 07:09
-A

+A

 

İçişleri Bakanlığınca uygulamaya konulan ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz’ kampanyasının devamı olan ‘Dikkat Sizden Notlar Bizden’ sloganıyla düzenlenen ‘Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında İçişleri Bakanlığımızca internet üzerinden düzenlenen yarışmaya katılarak babası için ’Sürücü Seyahat Karnesi’ dolduran ve en çok beğeni alan öğrenciye bisiklet hediye edildi.  
İl Jandarma Komutanlığında gerçekleştirilen bisiklet teslim programında, Vali  İbrahim Akın, düzenlenen yarışmaya katılarak babası için ’Sürücü Seyahat Karnesi’ dolduran ve internet üzerinden en çok beğeni alarak ilimizde 1. olan Mert Ulaş Demir’e bisikletini ve Katılım Belgesini teslim etti.
Bisiklet teslim töreninden sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Valimiz Sayın İbrahim Akın, ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz’ projesinin, trafikte seyir halinde bulunan sürücülerin kurallara uymaları, trafik işaretlerine riayet etmeleri konusunda toplumda farkındalık yaratılması; çocuklarımıza da trafik bilinci ve kültürünün yerleştirilmesi ve bu konuda düzenlenen eğitici etkinliklere katılımı sağlanarak katkıda bulunulması amacıyla İçişleri Bakanlığımızca uygulamaya konulduğunu söyledi.
Çocuklarımızın hayatının ileri dönemlerinde sürücü olduklarında trafik kurallarına harfiyen riayet etmesinde düzenlenen bu kampanyaların büyük etkisi olacağını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Bakanlığımızın projesi kapsamında uygulama noktalarında çocuklarımıza trafik karnesi dağıtmış ve karnelerin nasıl doldurulacağı konusunda bilgiler vermiştik. Çocuklarımız da sürücü olan anne ve babalarını trafik kurallarına uyup uymadıklarını kontrol ederek karnede not verdiler. İnternet üzerinden düzenlenen bu kampanyaya fotoğrafları ile birlikte katılan çocuklarımız arasından kura ile 100 çocuğumuza bisiklet hediye edilmesine karar verildi. Kırşehir’den de Mert kardeşimiz o şanslı çocuklarımızdan biri oldu. Bugün bu bisikleti kendisine hediye ediyoruz. Bu proje, çocuklarımızın ileriki hayatlarında trafikte daha duyarlı hale gelmesinde çok büyük katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle, Mert Ulaş kardeşimizi tebrik ediyor, bundan sonra da sürücüleri denetlemeye devam etmesi gerektiğini temenni ediyorum.” dedi.
Bisikletini alan Mert Ulaş Demir ve ailesi de, bisiklet kazandıkları için mutlu olduklarını belirterek, trafik kurallarına yine aynı hassasiyetle dikkat edeceklerini ifade ettiler ve Vali Akına teşekkür ettiler.
 Bisiklet Teslim töreninde Vali İbrahim AKIN'nın yanı sıra İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz ile İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran da yer aldı.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku