Güncel

Mesleki Rehberlik ve Kariyer Planlama Gezisi düzenlendi

Mesleki Rehberlik ve Kariyer Planlama Gezisi düzenlendi

16 Kasım 2019 07:03
-A

+A


Mesleki rehberlik ve kariyer planlama kapsamında Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezine devam eden 11. sınıf öğrencileri ile ODTÜ, BİLKENT ve TOBB üniversitelerine ziyaret gerçekleştirildi.
Rehberlik servisi öğretmenleri Ramazan İlhan, Seyit Karaburçak ve Murat Yıldırım koordinesinde yapılan geziye katılan öğrenciler üniversiteleri daha yakından tanıma ve görme imkanı buldu.
11. sınıf öğrencilerinin üniversiteleri daha yakından tanımaları, bölümler hakkında bilgi edinmeleri, meslek ve kariyer planlamalarında daha bilinçli seçim yapmaları amacıyla oluşturulan; Kariyer Planlama ve Mesleki Rehberlik Çalışmaları, Ankara üniversiteleri tanıtım gezisiyle başladı.
Rehber öğretmeni Ramazan İlhan önderliğinde düzenlenen; Ankara Üniversiteler Tanıtım Gezisi; Seyit Karaburçak ve Murat Yıldırım eşliğinde gerçekleştirildi. TOBB, ODTÜ ve Bilkent Üniversitelerini ziyaret eden öğrenciler, üniversite yetkililerinden okulların akademik ve sosyal imkanları, yurt dışı çalışmaları, burs imkanları gibi birçok konuda detaylı bilgi alırken aynı zamanda eğitim ortamlarını, spor ve sosyal tesislerini görme şansı yakaladı.
Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri için Düzenlenen Mesleki Rehberlik Kariyer Planlama gezisi, Anıtkabir ve Ankara gezisi ile tamamlandı.
Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabiri de gezen öğrenciler Aslanlı Yol, Kuleler ve içindeki müze eserleri,  Atatürk'ün kullandığı şahsi eşyaları ve ölümü sonrası taşıdığı top arabasını inceleyerek Anıtkabir'in yapımı ve dönem olayları hakkında bilgiler edindiler.
Anıtkabir’de öğrenciler tören alanında nöbet değişimlerini merak ve heyecanla izledikten sonra müzeyi baştan sona gezerken hem Ata’mızı hem de Şanlı Türk Ordumuzun bütün askerlerini saygıyla andılar.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku