Güncel

MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Onur Köksal: “GÖNÜLLERi KIRMAYA DEĞİL, GÖNÜL ALMAYA GELİYORUZ”

MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Onur Köksal: “GÖNÜLLERi KIRMAYA DEĞİL, GÖNÜL ALMAYA GELİYORUZ”

4 Aralık 2018 07:40
-A

+A


31 Mart 2019 Yerel seçimlerine az bir zaman kala MHP’nin Belediye başkan adaylarının açıklanmaya başlanması ile tüm il ve ilçelerin Belediye Başkan adayları da netleşmeye başladı.
    Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Seçim Komisyonunun yapmış olduğu değerlendirme ve Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin onayı sonucunda 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde MHP Kırşehir’den Başkan adayı olarak Doç. Dr. Onur Köksal, Akçakent’ten Ahmet Bozkurt, Akpınar’da ise Ramazan Atalay ile sandığa gidecek.
MHP'den Kırşehir Belediye Başkanı Adayı olan Onur Köksal adaylığının açıklanmasının ardından gazetemize bir açıklama yaptı.  Köksal, “Derdi makam olanın derdi bitmesin, derdi dava olana da Mevlam dert vermesin” diyerek bu yola çıktık.   “Bizler son 2 yıldır Kırşehirimizin ciddi bir şekilde analizini yaptık. Her gelen mevcut Belediye Başkanı Allah razı olsun Kırşehir’i bir adım öne götürmeye çalıştı.  Bizim buradaki amacımız hani yola çıkış sloganımızda o. “Gönüller kırmaya değil, gönül almaya geliyoruz.” Rahmetli Neşet hocanın tabiriyle Gönüllerin hizmetçisi ayaklarının turabı olmaya geliyoruz. Çünkü Kırşehir gariban, Kırşehir sahipsiz. Son 20 yılda Kırşehir ne ekonomik anlamda, ne kültürel anlamda ne de iktisadi anlamda ileri gitmemiştir. Biz oturduk 2 yıl içerisinde çok ciddi alanın uzman olan öğretim üyeleriyle, sanayicilerle görüşüp bir istihdam projesi hazırladık. Bunları inşallah adaylık sürecimizde hepsini paylaşacağız. Şunu çok iyi bilmeliyiz ki 4 yıl dediğiniz süre gelip geçer. Bizim sloganlarımızdan biri o. Ne beddua edeceğiz, ne de kendimize beddua ettireceğiz. Ben bu toprakların çocuğuyum. Hasıl olan şey bu topraklara hizmet etmek. Kırşehir bilmin ve ilmin merkezidir. Bir çok değerlerimiz var ve bu özelliklerimizi kullanabiliyor muyuz? Hayır tabiî ki de kullanamıyoruz. Bizim projelerimizin içerisinde öyle bir şey var ki Ankara’da bulunan ortaokul öğrencileri, lise öğrencileri buraya hazırladığımız projenin içerisindeki şeyi görmeye gelecekler. İlmin ve bilmin yuvasını görmeye gelecekler. O yüzden biz Kırşehir’e talibiz. Şimdiye kadar hizmet eden bütün belediyelerimize teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Biz Kırşehir’i bir adım öne değil, on adım öte taşımaya talibiz. Bu dediklerimizi de zaten yapmazsak halk zaten 4 yıl sonra bizlere gereken cezayı kesecektir. O yüzden 4 yıl bir süre gelip geçer. Ama yapılan hizmetler daima kalır. Biz buraya hiç gitmemek üzere gelmek istiyoruz."
ONUR KÖKSAL KİMDİR?
Onur Köksal, 05.11.1980 tarihinde dünyaya geldi. 2002-2007 yılları arasında Öğretmen, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2007-2013 yılları arasında Okutman olarak Selçuk Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksek Okulu, 2013-2014 yılları arasında Okutman Doktor olarak ,Selçuk Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksek Okulu, 2014 yılından bu yana ise Doçent olarak, Selçuk Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksek Okulunda görev almaktadır.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku