Güncel

MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Onur Köksal; KIRŞEHİR'İ AHİ MARKASI YAPACAĞIZ

MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Onur Köksal; KIRŞEHİR'İ AHİ MARKASI YAPACAĞIZ

14 Ocak 2019 07:38
-A

+A


MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Onur Köksal, MHP İl Başkan Yardımcısı Ramazan Adalı, İl yöneticisi Cahit Berktaş ve Asena Özdemir ile birlikte Gazetelerimiz Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli ve gazete çalışanlarını ziyaret ettiler.  Samimi ve sıcak bir ortamda geçen ziyarette  MHP Belediye Başkan Adayı Onur Köksal yaptığı açıklamada Kırşehir için  2 yıl içerisinde çok ciddi alanın uzman olan öğretim üyeleriyle, sanayicilerle görüşüp bir istihdam projesi hazırladık. Bunları inşallah hepsini paylaşacağız.”
40 PROJEYLE YOLA ÇIKTIK
40 ayrı projelerinin bunların da 30’unun istihdamla alakalı olduğunu söyleyen MHP Kırşehir Belediye Başkan  Adayı Doç. Dr. Köksal,  “Bizler 40 projeyle yola çıktık ve bunların 30’a yakını istihdamla alakalı. Bu bölgenin çocuklarını Kırıkkale’ye, Ankara’ya, Kayseri’ye göndermeyeceğiz. O çocuklar burada çalışacak. Yani belediye, sıradan bir belediye olmayacak. Sıradanlaşmış bir belediye olmayacak.
Belediye, fikir üreten yer olacak. İş adamlarını kaçıran değil, iş adamlarını buraya getiren belediye olacağız. Çünkü iş adamlarının buraya gelmesi demek, paranın buraya gelmesi demek. Paranın gelmesi demek, bölgenin kalkınması demek. Bölgenin kalkınması demek, halkın kalkınması demek. Tamamı istihdamla alakalı projelerimizle geliyoruz. Özellikle de eğitim alanında da Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de destek sağlayacak Avrupa Birliği projeleriyle geliyoruz" dedi. Cümlelerin arasında sık sık Neşet Eraş'ın sözlerinden örnekler veren Köksal sözlerine şöyle devam etti:   “Bir garibim budur derdim. Tüm Dünya’yı bende gördüm. İsterim ki benim yurdum, Dünya’dan geri kalmasın.” Biz yöremizi bölgemizi Dünya’dan geri bırakmamak için bu göreve talibiz. Amacımızda bu gayemizde bu. İnşallah Milliyetçi Hareketle ve Ülkücü bir bakış açısıyla biz 3 hilal sancağını buraya dikmeye talibiz. Kimseyi ayırt etmeden, kimseyi hor görmeden, kimseyi hakir görmeden. Çünkü öyle bir dönemden geçiyoruz ki kimseyi kimseden ayırt etmeye, kimseyi hakir görmeye lüksümüz yok. Herkes bizim insanımız. Herkes bu toprağın çocuğu. Herkes bizim için bir değerdir.
Yine dediğimiz gibi bizler 40 projeyle geliyoruz. Ve bu 40 proje çok basit projeler değil. Hepsi birbirinden özel hepsi birbirinden değerli projeler. Ayrıca güzel bir haber daha vereyim. Bu 40 bomba projenin içerisinde en büyüğü olan bir bomba projemiz var. Bunu şimdi söylemeyeceğiz ama adaylık sürecimizde halkımıza bu projeyi de anlatacağız. Bizler bu projeleri bir anda çıkarmadık ortaya. Bunlar tam 2 yıl üzerinde araştırmalar sonucu, gördüğümüz eksiklikler sonucu birbirinden değerli kişilerle oturup istişarelerimiz analizlerimiz sonucu çıkardığımız projelerdir. Bütün projelerimizin de alt yapısı mevcuttur” ifadelerini kullandı.
“4 YILLIK SÜREÇ GELİP GEÇER”
4 yıllık sürecin de gelip geçtiğini söyleyen MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Köksal sözlerine şöyle devam etti;
“Şunu çok iyi bilmeliyiz ki 4 yıl dediğiniz süre gelip geçer. Bizim sloganlarımızdan biri o. Ne beddua edeceğiz, ne de kendimize beddua ettireceğiz. Ben bu toprakların çocuğuyum. Hasıl olan şey bu topraklara hizmet etmek. Kırşehir bilmin ve ilmin merkezidir. Bir çok değerlerimiz var ve bu özelliklerimizi kullanabiliyor muyuz? Hayır tabiî ki de kullanamıyoruz. Bizim projelerimizin içerisinde öyle bir şey var ki Ankara’da bulunan ortaokul öğrencileri, lise öğrencileri buraya hazırladığımız projenin içerisindeki şeyi görmeye gelecekler. İlmin ve bilmin yuvasını görmeye gelecekler. O yüzden biz Kırşehir’e talibiz. Şimdiye kadar hizmet eden bütün belediyelerimize teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Biz Kırşehir’i bir adım öne değil, on adım öte taşımaya talibiz. Bu dediklerimizi de zaten yapmazsak halk zaten 4 yıl sonra bizlere gereken cezayı kesecektir. O yüzden 4 yıl bir süre gelip geçer. Ama yapılan hizmetler daima kalır. Biz buraya hiç gitmemek üzere gelmek istiyoruz.
Bizim davamızda, sevdamızda Kırşehir.  Burada yerli, köylü ayrımı olmayacak. İnsanın insandan üstünlüğü olmayacak. Üstünlük takvadadır diyeceğiz. Rahmetli Neşet hoca’nın tabiriyle “Bir garibim budur derdim, bütün Dünya’yı bende gördüm. İsterim ki benim Kırşehir’im Dünya’dan geri kalmasın. Kırşehir’i bölge illere muhtaç kılmayacak projelerle geliyoruz.
KAPIMIZ HİÇ BİR ZAMAN KAPALI OLMAYACAK
Köksal “Gönülleri hak bilerek Gönüller kırmamaya yemin ettik. Garibin, yetimin, fukaranın hakkını korumak için yola çıktık. Beddua etmemeye ve ettirmemeye and içtik. Kapılarımız hiç bir zaman kapalı olmayacak. Çünkü biliriz ki o kapı Hak kapısıdır. Milliyetçi Hareket ile içimizdeki o çalışma azmini tekrar harekete geçirmek için her türlü imkanı vatandaşlarımıza sunacağız. Bizler Gönül Dağı ile bağrı yananlarız bu yüzden bağırlar yakmayacağız. Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin ufkunda Önce Ülkem ve Milletim diyeceğiz. Bugün ne isek yarın da o olacağız. Velhasıl, Halkımız için Gönüllerin Hizmetçisi Ayakların Turabı Olmaya Geliyoruz. Rabbim Yar ve Yardımcımız Olsun." diyerek Kırşehir'e hizmete hazır olduğu söyledi.
 Öte Yandan asıl yardımların ihtiyaç sahiplerine gitmediğini belirten MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Onur Köksal, Geçtiğimiz günlerde bir okulda ihtiyaç sahibi öğrencilere bot yardımında bulunarak kamuoyundan taktir almıştı. Her şey bu ülkenin güzel çocukları için olduğunu söyleyen Köksal, "Bizim niyetimiz belli. Elele verip Şirin Kırşehir'de güzel işler yapma zamanı. lütfen yapılan ve yapılacak olan yardımların asıl ihtiyaç sahiplerine gitmesini istiyorum " dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku