Güncel

MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Onur Köksal; “BÜTÜN PROJELERİM KIRŞEHİR’İN GELECEĞİ İÇİN”

MHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Onur Köksal; “BÜTÜN PROJELERİM KIRŞEHİR’İN GELECEĞİ İÇİN”

5 Mart 2019 07:50
-A

+A


 
 
MHP Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Onur KÖKSAL ,Kırşehir ve çevresinde yaşayan Kamanlıların sorunlarıyla yakından ilgilenerek çözüm yolları bulmayı hedefleyen ve Kaman'ın tanıtımında önemli rol oynayan Kamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret etti. Şehrimizi her alanda geliştirecek ve örnek alınmasını sağlayacak projelerini tanıttı. Başta dernek başkanı Cahit Aydın Durmuş olmak üzere dernek üyelerine, göstermiş oldukları ilgi, alaka ve misafirperverliğe çok
teşekkürlerini sunan Doç.Dr. Onur Köksal, sorunların en büyüğü trafik sorunu olduğunu ve bu sorunun ortadan kaldırılması için projelerin arsında Ankara ve Terme caddesinde 500 araçlık katlı otopark müjdesini verdi. Köksal; yollar giderek daraltılmış  araçlar park ediliyor ve hareket halindeki araçlarda eklenince trafik çıkılmaz hale geliyor. Burada araç sürücülerine hiçbir şekilde ifade etmesin hiçbir şeyi, çünkü  siz bu araç sahiplerine hiçbir alternatif sunmaz iseniz insanlara ceza kesemesiniz. Yaşanabilir bilir bir şehir istiyor isek her çalışmada ince dokuyup sık elenmesi gerekiyor.
 Kırşehir’in başlıca sorunu olan trafik sıkışıklığını ele aldığımızda Kırşehir caddeleri ve sokakları  araç yoğunluğu sebebinden yayalar ve engelliler sorun yaşıyor bunu gözden geçirip bu tür sorunlar nasıl ortadan kalkar çözüm bulup ve uygulamaya geçmek gerek. Bizim  hedefimiz  bu sıkıntıyı ortadan kaldırıp memleketime yakışır bir şehir haline getirmektir dedi. Kaman’lılar ile bir araya gelen Onur Köksal ;Kaman cevizi bizim Kırşehir’in  bir markasıdır ,fakat tanıtılmadığı için Kaman cevizi hakkettiği yerde değil. Kırşehir pekmezi ile ünlü fakat pekmezimizi dahi tanıtamadığımızdan bir marka anlamında değeri yok bizim hedefimiz tüm bunları bir marka değer haline getireceğiz Kaman cevizi ile bir marka olacak ,pekmez Kırşehir ilinin markası haline getirilecek. Bu şehrin üretimine katkıda bulunacaksak  her şey feda olsun yeter ki bizim şehrimizin bir katma değeri olsun diyen Köksal  karşılıklı sıcak bir sohbetin ardından Kamanlı hemşerilerine özel bağlamasını eline aldı ve çalışmaları ile gönüllere taht kurarken Neşet Ertaş’tan bir eser seslendirir iken toplantısını sonlandırdı.
İKİ ADET ÇOK KATLI OTOPARK
Öncelikle şehrimizin park sorununa ana çözüm sağlanacak
Ana artel yolardaki trafik sıkışıklığına çözüm sağlanmış olacak
Yol kenarlarında yol kapatıcı düzensiz araç park edilmelerin önüne geçilecek
Ana güzergahlardaki alanlarda toplu ve düzenli park sağlanması ile yol kalabalıkların önüne geçilerek yayaların rahat dolaşımı sağlanacak.
Trafikten boşalan alanlarda yaya yolları ile yayalar rahat gezinti alanlarına sahip olacak.
Yapılacak otoparklar ile şehrimiz insanına yeni iş ve istihdam alanları sağlanacak

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku