Güncel

MİLLETİN GÜLER YÜZÜ BİZİM YÜZÜMÜZDÜR

MİLLETİN GÜLER YÜZÜ BİZİM YÜZÜMÜZDÜR

9 Ekim 2018 07:18
-A

+A

 
Kırşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Ulaşım Master Planı ’ projesi kapsamında 10 adet 12 m ve 18 adet de 8,5 metrelik olmak üzere 28 adet yeni belediye otobüsü Kırşehir'de hizmet vermeye başladı. Belediye  Başkanı Yaşar Bahçeci, Milletvekili Mustafa Kendirli ve Kırşehir Şoförler Odası Başkanı  Mehmet Tekin bu araçların tanıtımı için Basın mensuplarıyla kısa bir şehir turu yapıldı. 
Araçlar klimalı, engelli vatandaşlarımızın rahat inip binmesine uygun, Kırşehir kart sistemi ile vatandaşlarımız kartını okutacak ve bu hizmetten faydalanacak. Kırşehir’in bu medeni duruşu ve güzel yaklaşımı olayın çözümünde pozitif bir etki yarattı . Genci, yaşlısı, öğrencisi ve kadınlarımızı taşıyacağız muhakkak Kırşehir’e yakışır bir şekilde güler yüzle ve iyi niyetle yolculuklar yapılacak”
Kırşehir Belediyesi Kent içi Ulaşım Planı ile kentteki ulaşım ağını rahatlatacak diyen Başkan Bahçeci, hizmetin sahibinin millet olduğunu da vurguladı. Bahçeci; “Milletin güler yüzü bizim yüzümüzdür. Kırşehir’de toplu taşıma sistemine  geçtik. Kırşehir büyüyor, nüfusumuz arttı yeni güzergâhlar oluşuyor ve ulaşım planını hayata geçirmek zorundaydık. Ulaşımda yeni yenilikler yapıyoruz.
 Proje ile Kentteki karayolu ağının mevcut ve gelecekteki problemlerine ilişkin çözüm önerileri getirilerek kentteki ulaşım sisteminin sağlıklaştırılması, kentteki toplu ulaşım sisteminin yeniden düzenlenerek, toplu taşıma kullanım oranının arttırılarak özel araç kullanımının azaltılması ve kent içi yolculukların daha hızlı, güvenli, ekonomik ve konforlu şekilde yapılabilmesi için gerekli önlemlerin belirlenmesi, kentteki mevcut ve öneri yaya aksları ile toplu taşıma hatlarının entegrasyonunun sağlandığı bir sistem kurgulayarak yaya ulaşımının desteklenmesi, kentte bisiklet altyapısı oluşturulması ve kentin diğer kentler ve çevre yerleşmeler ile ulaşım ilişkilerinin düzenlenerek, kent merkezindeki araç yoğunluğunun azaltılmasıdır.
Bu projemizle ayrıca; Karayolu altyapısı, trafik sistemi ve otoparklar, karayolu kademelenme ve geometrik düzenlemeleri yaya ve bisiklet ulaşımı kent içi yük taşımacılığı şehirlerarası ve çevre yerleşmelere ulaşım ve terminallerinde değişiklik ve yenilik yaparak kent içi ulaşımı hem düzenleyeceğiz hem de rahatlatacağız. “ dedi. Tek tek basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Bahçeci, Kırşehir'de yayın yapan görsel ve yazılı basın çalışanlarının da sarı basın kartına sahip olan basın mensuplarının toplu taşıma araçlarından faydalanmaları için bir çalışma olduğunu söyledi.
Kırşehir Memleket Gazetesi muhabiri Mustafa Çavuş'un, "Toplu taşıma araçlarının yazılım sistemiyle takip edilmesi uygulaması ne zaman başlıyor ?  sorusuna ise Başkan Bahçeci; Şuanda otobüslerimizi devreye soktuk her şey zamanla olacak. Böyle bir uygulamanın üzerinde çalışılıyor inşallah en kısa zamanda hayata geçireceğiz" dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku