Güncel

Milletvekili İlhan, İzmit Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda incelemelerde bulundu

Milletvekili İlhan, İzmit Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda incelemelerde bulundu

14 Kasım 2019 07:54
-A

+A


Down Sendromu, Otizm ve Diğer Gelişim Bozukluklarının Yaygınlığının Tespiti ile İlgili Bireylerin ve Ailelerinin Sorunlarının Çözümü İçin Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonunun çalışmaları devam ediyor. Otizmli çocuklara ve ailelerine destek olmak, toplumda farkındalık oluşturmak için kurulan araştırma komisyonu İzmit Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda denetim gerçekleştirdi. Gerçekleşen denetime TBMM Otizm, Down Sendromu ve Diğer Gelişimsel Bozuklukları Araştırma Komisyonu ile birlikte CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ve Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy katıldı. İzmit Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda incelemelerde bulunan komisyon Özel Eğitim öğretmenlerinden öğrenciler hakkında bilgiler aldı. Kurum hakkında yetkililerden bilgiler alan komisyon üyeleri eksikliklerin giderilmesi ve sorunların çözümü için her daim destek olacaklarını belirttiler.
‪ CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan "TBMM Otizm, Down Sendromu ve Diğer Gelişimsel Bozuklukları Araştırma Komisyonu ile birlikte Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’u Ziyaret Edip, İzmit Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda incelemelerde bulunduk." ifadelerinde bulundu.                                                       
"TBMM Otizm, Down Sendromu ve Diğer Gelişimsel Bozuklukları Araştırma Komisyonu tarafından kurumlarda yapılmakta olan işlerin; kaynak, imkan ve şartlar dikkate alınarak, yasal çerçeve ile belirlenen amaç, öngörülen temel ilke ve hedeflere uygunluğunu, doğruluğunu, düzenliliğini, verimliliğini, ekonomikliğini, etkinliğini; objektif, geçerli ve güvenilir ölçütlere göre karşılaştırma yapabilme, ulusal standartlara ve planlanan esaslara göre durumunu ortaya koyma, giderilebilir eksikler için rehberlikte bulunma, değişim ve gelişim için öneriler getirme sürecini içeren denetimler ve çalışmalar devam ediyor.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku