Güncel

Minik Ahiler Fatma Bacı Çocuk Evlerini ziyaret etti

Minik Ahiler Fatma Bacı Çocuk Evlerini ziyaret etti

18 Mayıs 2019 07:17
-A

+A


Çocuklara milli ve manevi değer öğretmeni amaçlayan “Minik Ahiler Projesi “ kapsamında Menekşe Ahmet Yalçınkaya Anaokulu öğretmenleri ve okul müdürü Aynur Beyazıt Fatma Bacı Çocuk Evleri Sitesinde ikinci etkinliğini düzenledi.
Proje çalışanları değerler eğitimi verilirken alışıla gelmiş eğitim strateji, yöntem ve tekniklerin dışında bir eğitim modeli hareket ediyor. Çocuklar ile oyunlar oynandı, masallar anlatıldı. Masallar canlandırıldı. Çocuklar eğitim faaliyeti içinde oldukların farkına bile varmadılar. Proje etkinliklerine çocuklar çok istekli bir şekilde aktif olarak katıldılar. Oyun oynarken, eğlenirken yeni şeyler öğrendiler.
Fatma Bacı Çocuk Evleri Sitesinde yaşayan çocuklar çok keyifli anlar geçirmenin yanında hayata dair yeni yeni ve güzel şeyler öğrendiler. Günlük hayatta insani ilişkilerine dair yapılan hataları oyun oynayarak gördüler. Doğru davranışların nasıl olacağını yine oyun oynayarak öğrendiler.
Kuruluş Müdürü Recep Yıldırım “Geleceğimizin teminatına yatırıp yapılan bu proje emek veren Menekşe Ahmet Yalçınkaya Anaokulu Müdürü Aynur Beyazit ve öğretmenlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizde İlimizin hatta ülkemizin sınırlarını aşan, ülkemizin milli ve manevi değerlerini yeni kuşaklara aktaran Minik Ahiler Değerlerimizi Öğreniyor projesi çalışanlarını teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku