Güncel

Minik Kübra'dan Öyküler

Minik Kübra'dan Öyküler

10 Haziran 2019 07:48
-A

+A


            Kırşehir 30 Ağustos Zafer İlkokulu öğrencisi ilk öykü kitabını yazdı.
30 Ağustos Zafer İlkokulu 3-F Sınıfı öğrencisi Şerife Kübra Çoban öykü kitabı yazdı.
3-F Sınıfı öğrencisi Şerife Kübra Çoban, "Kübra'dan Öyküler" adlı ilk kitabını yazdı.
öğrencimizin ilgi ve yeteneğini geliştirmek amacıyla hazırlanan öykü kitabının içeriğinde birçok konu, olay anlatıldı. Hikaye kitabının hazırlanmasında teşvik ve yardımlarını esirgemeyen destek öğretmen Aylin Arslan desteği ile hazırlanan öykü kitabında "Yüzmek Ne Güzel, Yalan Söyleme, Kırmızı Balık, Evde Top Oynama, Okulda Kavga Etme, Soğukta Kalma, Yarıyıl Tatili, Yardımlaşma, Kayıp Çocuk, Doğum Günü
Konuşan Eşyalar, Sorumsuz Olmanın Sonucu, Hırsızlık Yapma, Diş Ağrısı
Kendine Güven." isimli öykülere yer verildi.
30 Ağustos Zafer İlkokulu tarafından "Hikaye kitabının hazırlanmasında teşvik ve yardımlarını esirgemeyen destek öğretmen Aylin Arslan, okul idaresi, sınıf öğretmeni ve rehber öğretmenimize teşekkür eder, Kübra'ya yaşamında başarılar dileriz. Umarız bu kitap ile Kübra'nin umut ve azmi diğer öğrencilerimize de bır ışık olur. Yeni kitaplarını da bekleyeceğiz." açıklamalarında bulunuldu.
Şerife Kübra ÇOBAN Kimdir?     
            Şerife Kübra ÇOBAN, 19.10.2009 tarihinde, Kırşehir'de dünyaya geldi. Beş kişilik bir ailenin ikinci çocuğudur. Anaokulunu 80. Yıl Anaokulunda okudu. 1. sınıf Ziya Kılıçözlü İlkokulunda okudu. Sonra 30 Ağustos Zafer İlkokuluna nakil oldu. Şu an aynı okulda 3.sınıf öğrencisi. Kitap okumayı çok seviyor. Okulun öğretmenlerinden Aylin ARSLAN'ın desteğiyle 1. kitabını yazdı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku