Güncel

MİNİK ÖĞRENCİLER'DEN PTT'YE ZİYARET

MİNİK ÖĞRENCİLER'DEN PTT'YE ZİYARET

25 Ekim 2018 07:52
-A

+A

 

PTT'nin 178 yıldönümü nedeniyle Kırşehir'de eğitim ve öğretim veren Final Okulları ana sınıfı öğrencileri PTT'yi ziyaret ettiler.  40 kişiden oluşan öğretmen ve öğrencileri PTT Müdürü Şener Solmaz ağırladı. Küçük öğrencilerin PTT'yi gezerek haberleşme alanında bilgiler aldılar.  
            PTT görevlilerini dinleyip yaptıkları işler hakkında bilgilendirilen öğrencilere APS, kargo, mektup sistemi hakkında bilgilendirme yapan PTT çalışanları çalışmaları yerinde izlettirdi.
PTT görevlilerini dikkatle dinleyen öğrenciler, Kırşehir dışında yaşayan sevdiklerine yazdıkları mektupları da anlatılanlar karşısında öğrenerek gişe memuruna teslim edip gönderdi.PTT'nin 178 yıldönümü nedeniyle anasınıfı öğrencilerine çeşitli hediyeler verildi.
Anaokulu öğrencilerinin yaptığı ziyaret PTT görevlileri ile çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.
öte yandan geçtiğimiz yıl Kırşehir'e alınan gezici PTT aracı ile ilgili bilgi veren PTT Müdürü Şener Solmaz, "PTT’nin, PTT’ye ihtiyaç duyulan her yerde, her lokasyonda hizmet verebilmek gayesiyle tanımlanmış bir aracımızdır. Türkiye genelinde Genel Müdürlüğümüz 100 araca tamamlamayı düşünüyor. İlk etapta 47 baş müdürlükte 52 adet mobil araçla hizmet vermektedir. Bu araçların büyükleri ve küçükleri var. Bizde şuan küçük mobil araç var. PTT’nin ihtiyaç duyulan PTT hizmetlerinin olağan üstü hal ve durumlarda olmak üzere tasarlanmıştır. Mobil aracımız Kırşehir’imizin belirli noktalarında hizmet vermeye devam etmektedir. İhtiyaç olan her yerde Kırşehir’imizin hizmetinde olduğunu buradan duyurmak istiyorum. Vatandaşın işini kolaylaştırmak açısından planlanmış olunan bir hizmet bizim bu anlamda Kırşehir lokasyonunda planlamış olduğumuz şubelerin yerleri konusunda da bir açıklama yapmam gerekirse, yer arayışlarımız halen devam ediyor.
"Özellikle Terme Caddesi'nin sonunda, Lise Caddesi'nde, Ankara Caddesi'nde bizim kriterlerimize uygun yer bulduğumuz takdirde süratle kiralamasını tamamlamak suretiyle yerleşik hizmet vermeyi planlıyoruz. Mobil aracı ilk etapta biz Uzun Çarşı'nın sonunda muhtarlar bölgesinde değerlendirdik ve muhtarlarımızla görüştük. Hastane civarında, Tapu Müdürlüğü karşısında değerlendirmeyi düşünüyoruz. İhtiyaç olan her yerde hatta ve hatta Kırşehir’in dışında Kaman ve Mucur lokasyonunda da değerlendirebiliriz. Özellikle yazları hizmet verebileceğimiz Toklumen ve köyler civarı da olmak üzere çeşitli yerlerde kullanabiliriz. Mobil araç gezici demektir. Dolayısıyla gezici hizmet verebileceğimiz her noktaya ulaşmayı prensip edindik. Bu anlamda Kırşehir’in hizmetinde olduğumuzu beyan etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku