Güncel

MOBESE'LERLE ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİ DAHA GÜVENLİ OLACAK

MOBESE'LERLE ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİ  DAHA GÜVENLİ OLACAK

27 Aralık 2018 07:55
-A

+A


Kırşehir'de kent güvenliği ve şehir içi  trafiği ile ilgili  güvenliğin dijital ortamda sağlanması amacıyla MOBESE'ler devreye giriyor. Kırşehir'in belirli noktalarına konulan MOBESE sayısı her geçen gün artacak.  Anadolu’nun Parlayan Yıldızı şehir unvanını koruyan Kırşehir, Akıllı Şehir olma yolunda da hızla ilerliyor ve Kırşehir Belediyesi halka hizmetin en iyisini sunabilmek adına çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
 Akıllı Şehir olma yolunda hızla ilerleyen Kırşehir Belediyesi, halka hizmetin en iyisini sunabilmek adına çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiriyor.  MOBESE’leri hayata geçirerek devreye girmesiyle şehre bir vizyon kazandıracak. Bu projelerin temelinde yer alan ve Akıllı şehirlerin altyapısı olan Fiber optik ağı kablolarını  Yenice Mahallesi Ankara ve Terme Caddelerinde döşemeye başlandı. Kırşehir Belediyesi tarafından yürütülen akıllı şehir uygulamaları sayesinde her şey artık daha hızlı ve halkımıza daha güvenli hizmet edecek.
 Başkan Bahçeci  yaptığı açıklamada, ”Neler yapabileceğimizi bir buçuk yıl proje üzerinde çalışma yaptık ve aşama aşama bunları gerçekleştiriyoruz. Otobüslerimiz devreye girdi uygulama sağlıklı bir şekilde sistem oturacak ve uzun yıllar Kırşehir’e çok güzel ve çok ciddi bir hizmet gerçekleştirecek. Son işimiz kaldı o da akıllı şehir uygulaması onunda ihalesini yaptık. İhaleyi Türk Telekom aldı. Şuan Ankara ve Terme caddelerinde sinyalizasyon, akıllı kavşak, akıllı durak uygulaması ve park sistemleri ile ilgili çalışmalarına başlandı. 30 milyonluk bir yatırım yapıyoruz. Mayıs ayına kadar uygulamaya koyacağız. Kırşehirlilere güvenilir, ekonomik, hızlı, konforlu ulaşım sağlamak. Bu işin ana hedefimiz bu. İki üç ay içerisinde sistem oturacak. Kırşehir’e on yıldır bir isim ve vizyon kazandırmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken hiçbir hesabımız yok. Mevkii makam derdimiz hiç olmadı.
Başkan Bahçeci, Vatandaşımıza hizmetin en iyisini sunmaya gayret ediyoruz ve Kırşehir akıllı şehir olma yolunda hızla ilerliyor”dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku