Güncel

Mucur'da “Afet Farkındalık Eğitimi” programı düzenlendi

Mucur'da “Afet Farkındalık Eğitimi” programı düzenlendi

18 Şubat 2021 15:19
-A

+A

Mucur İlçesinde , Kamu Kurum ve Kuruluşları Afet Farkındalık Eğitimi

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada,. Mucur ilçesinde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik afet farkındalık eğitimi düzenlendiği belirtildi.
Mucur'da afet farkındalık eğitiminin iki oturumda gerçekleştirildiği ve afet anı, öncesi ile sonrası hakkında bilgilendirme yapıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar aktarıldı:Kırşehir'de  devam eden afet farkındalık eğitimleri kapsamında, ilçeler'de de afet farkındalık eğitimleri toplumun tüm kesimlerini içine alacak şekilde devam etmekte.
 2021 “Türkiye Afet Eğitim Yılı” etkinlikleri kapsamında, mucur ilçemizde gerçekleştirilen ve iki gün sürecek olan afet farkındalık eğitimi, deprem sonrası ilk 6 saatte yapılacakları anlatan kamu spotunun izlenmesi ve 2021 “Türkiye Afet Eğitim Yılı” projesinin katılımcılara anlatılması ile devam etti.
 Afet farkındalık eğitimi birinci gününde, mucur ilçemizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruluşlarının katılımı gerçekleşti. 18.02.2021 tarihinde ise mucur ilçemizde bulunan mahalle, köy muhtarları ve azaları eğitim sürecine dahil edildi.
 Eğitimler  ile başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışları bireylere kazandırmak amaçlanmaktadır.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku