Güncel

MUCURDA Hasta, Engelli ve Yaşlı Vatandaşlar Ziyaret Edildi

MUCURDA Hasta, Engelli ve Yaşlı Vatandaşlar Ziyaret Edildi

9 Eylül 2020 16:43
-A

+A

Her hafta farklı bir köy ya da mahallede gerçekleştirilecek olan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yönelik ziyaretlerin ilki Kaymakam Faruk Erdem tarafından Kızıldağyeniyapan Köyüne yapıldı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İlknur Çakır’ın da eşlik ettiği programda hasta, engelli ve yaşlı vatandaşlar evlerinde ziyaret edildi.

 Kaymakam Faruk Erdem; aralıklarla gerçekleştirdiği mahalle ziyaretleri kapsamında Kızıldağyeniyapan Köyüne ziyarette bulundu. Hasta, engelli ve yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret eden Kaymakam Erdem’e . Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İlknur Çakır  eşlik etti. Ziyaretlerin ardından muhtar ve vatandaşlarla sohbet edilerek vatandaşların talep önerileri dinlendi.
 Ziyaretlerle ilgili Kaymakam Erdem; Kaymakam Erdem; toplumun dezavantajlı gruplarından olan engelli, hasta ve yaşlıların hepimizin büyükleri olduğunu, bir selam verip, moral olması açısından ziyaretleri mutat olarak yapacaklarını söyledi.
”Bizler engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlarımızı bizzat evlerinde ziyaret ederek onların daima yanında olduğumuzu göstermek istiyoruz. Hastalık, yaşlılık ya da diğer sebeplerle İspir’e gelemeyenlerin yanına gitmek onları çok memnun ediyor. Bunu bize ifade etmeleri bizim de çalışma azmimizi arttırıyor, biz de çok mutlu oluyoruz.  Toplumun her kesimine dokunacağız. Hemen yarın bir kaza sonucu ya da başka bir sebeple hayatımızın kalanını engelli olarak geçirebiliriz. Bu olmasa da empati yapmak zorundayız. Dezavantajlı vatandaşlarımız her zaman önceliğimiz” açıklamasında bulundu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku