Güncel

Müftü yardımcısı 45 yıl biriktirdiği kitapları İslami İlimler Fakültesine bağışladı

Müftü yardımcısı 45 yıl biriktirdiği kitapları İslami İlimler Fakültesine bağışladı

3 Kasım 2020 16:40
-A

+A

İslami İlimler Fakültesine Kitap bağışı

İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk İslami İlimler Fakültesine Kitaplarını Bağışladı
Kırşehir İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk, İslami İlimler Fakültesi kütüphanesine kitaplarını bağışladı. İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk’ün anlamlı ve önemli bağışı nedeniyle İslami İlimler Fakültesi kütüphanesinde bir plaket töreni gerçekleştirildi. Törene Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin İpek ve öğretim üyeleri katıldı.
Törende bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, ilim yolunun en değerli sermayesi olan kitaplarını İslami İlimler Fakültesi kütüphanesine bağışlayarak bu eserlerin gelecek nesillerle buluşmasına vesile olan İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk’e teşekkür etti.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel’in ardından bir konuşma da İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin İpek yaparak Aslantürk’e bilgi hazinesinin kaynağını teşkil eden özel kütüphanesini fakültemiz kütüphanesine bağışından dolayı teşekkür etti. “Bu eserler, öğrencilerimizin doğru bilgiye ulaşmalarını sağlayarak onların daha iyi yetişmelerine katkıda bulunacaktır” diyen İpek, fakülte kütüphanesinin öğrenciler için önemli kaynak olduğunu belirtti.
Konuşmaların ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin İpek tarafındanİl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk’e,üniversite rektörlüğü adına teşekkür belgesi ve İslami İlimler Fakültesi adına da plaket verildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku