Güncel

Müftülükte "İftar" programı düzenlendi

Müftülükte "İftar" programı düzenlendi

24 Mayıs 2019 07:12
-A

+A

 

Kırşehir İl Müftülüğü ile  TDV Kırşehir Şubesi tarafından  İl Müftülüğü personeli ve emekli olan görevlilere yönelik iftar programı düzenlendi.
Düzenlenen iftar programına, İl Müftüsü Mehmet Yaman, İl Müftülüğünde görev yapan çeşitli kademelerdeki görevliler, TDV Kırşehir şubesi yönetim kurulu üyeleri ile emekli personel katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programına yaklaşık 80 kişi katıldı. İftar sonrası yapılan duanın ardından İl Müftüsü Mehmet Yaman günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaparak misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.  İl Müftüsü Yaman, Bugün burada emekli olmuş din görevlilerini bir arada görmek bizleri son derece mutlu etti. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum , daha önce din hizmeti sunan ve vefat eden din görevlilerine Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başladı. Ramazan ayının önemine dikkat çekerek, verilen iftar yemeğinin personelin kaynaşmasına, birlik ve beraberliğine yönelik olduğunu söyledi.  İmamlık vazifesinin manevi değerinin başka bir vazife ile ölçülemeyeceğini belirten Yaman, imamlık mesleğinin zor olduğu kadar manevi değerinin de yüksek bir vazife olduğunu söyledi.
Programa katılanlardan Ramazan ayı ile ilgili duygu ve düşüncelerin alındığı iftar yemeği samimi bir ortamda gerçekleşti.
Program sonunda iftara katılanlara ayrı ayrı teşekkür eden İl Müftüsü Mehmet Yaman, bundan sonra personel ile zaman zaman değişik vesilelerle bir araya gelmeyi arzuladıklarını ifade etti. 
Emekli görevliler de, böyle bir program için hazırladıkları için memnuniyetlerini dile getirip teşekkürlerini ilettiler. Katılımcıların iyi dilek ve temennilerini dile getirmesi ile program sona erdi.

 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku