Güncel

MÜFTÜLÜKTE TECRÜBE PAYLAŞIMI TOPLANTISI YAPILDI

MÜFTÜLÜKTE TECRÜBE PAYLAŞIMI TOPLANTISI YAPILDI

7 Ocak 2019 07:26
-A

+A

GEÇTİĞİMİZ HAFTA İl Müftülüğü toplantı salonunda KIRŞEHİR merkez ve köylerinde görev yapan İmam-Hatip, Müezzin-Kayyımlar, Murakıplar ile Vaizlerin katıldığı tecrübe paylaşımı toplantısı yapıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa Diyanet İşleri Başkanlığından Uzman yardımcısı Fatih Akkoca, Müftü Mehmet Yaman, İl Müftü Yardımcısı Hasan Hüseyin Arslantürk, Mersin Mezitli İlçe Müftülüğünden İ.H. Vahdettin Güzel, Nevşehir İl Müftülüğünden İ.H. Ahmet Aydemir, Şube müdürleri, vaizler, murakıplar ile ilimizde görev yapan imam-hatipler katıldı.
 Diyanet İşleri Başkanlığından Uzman yardımcısı Fatih Akkoca modetarörlüğünde, Mersin Mezitli İlçe Müftülüğünden İ.H. Vahdettin Güzel, Nevşehir İl Müftülüğünden İ.H. Ahmet Aydemir katıldı. İlk olarak İl Müftümüz Mehmet Yaman bir açılış konuşması yaparak; Din görevlisinin atıl kalmamasını ve kendisini ötelememesini toplumda her zaman önder olmayı ve toplumun bütün sıkıntılarıyla hemhal olması gerektiğini belirtti.
 Toplantıda Diyanet İşleri Başkanlığından Uzman yardımcısı Fatih Akkoca; “Din görevlilerinin görev konusunda aktif olmalarını, İmam-hatip olarak görev yapan arkadaşların proje üretmelerini ve öncelikli olarak projelerini arkadaşları ile paylaşmalarını istedi.
 Proje üreterek faydalı çalışmalar yapan arkadaşlarla beraber il ve ilçe müftülüklerini ziyaret ederek bu konudaki kazanımlarını din görevlisi arkadaşlarla paylaşarak onları teşvik etmek üzere bu çalışmaları yapıyoruz.” Dedi.
  Program sonrasında İl Müftüsü Mehmet Yaman katılımcılara teşekkür ederek anlattıkları bilgilerden istifade ettiklerini böyle faydalı programların artarak devam etmesi gerektiğini belirtti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku