Güncel

Müftülükten Öğrenci Yurtlarına Kitap Bağışı Yapıldı

Müftülükten Öğrenci Yurtlarına Kitap Bağışı Yapıldı

9 Mayıs 2019 07:41
-A

+A

Kırşehir İl Müftülüğü tarafından, Kırşehir'de bulunan KYK yurtları ile özel öğrenci yurtlarının kütüphanelerine kitap bağışında bulunuldu.
Kırşehir'de faaliyet gösteren üniversite ve lise öğrencilerinin kaldığı KYK ve özel öğrenci yurtlarının kütüphanelerine Kırşehir'in çeşitli camilerinde görev yapan din görevlilerinin özel gayretleriyle Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı yayınlarından oluşan 80 kalem kitap bağışlandı. Bu kalemlerden özellikle Türkiye Diyanet Vakfı tarafından hazırlanan İslam Ansiklopedisi (44 cilt), Kur’an Yolu tefsiri (5 cilt), ve Hadislerle İslam (7 cilt) ve diğer toplam 80 kalemden oluşan eserler din görevlileri tarafından bizzat öğrencilerin istifadelerine sunulmak ve yurtların kütüphanelerine konulmak üzere yetkililere teslim edildi.
            Kitapların tesliminde yurt yetkilileri ve öğretmenlerle ile bir süre sohbet eden din görevlileri yaptıkları bu faaliyet hakkında bilgiler verdi. Yurt yöneticileri de İl Müftülüğü'nün yapmış olduğu bu hayırlı hizmetten memnun kaldıklarını belirterek teşekkür ettiler. 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku