Güncel

Müzeler coronavirus nedeni ile ziyarete kapatıldı

Müzeler coronavirus nedeni ile ziyarete kapatıldı

19 Mart 2020 11:35
-A

+A

 

Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü resmi internet sitesinden duyuru yapıldı.
Yapılan duyuruda, Kırşehir'deki Müze ve ören yerleri, koronavirüs salgına nedeniyle 30 Mart Pazartesi gününe kadar ziyarete kapatıldı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerleri, koronavirüs salgına nedeniyle ziyarete kapatıldı.
Bakanlığın sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruda, “Dünya genelinde hızla yayılan koronavirüs tehdidine karşı alınan önlemler kapsamında bakanlığımıza bağlı tüm müze ve ören yerleri 30 Mart Pazartesi gününe kadar ziyarete kapatılmıştır” denildi.
İlk olarak belediyelere bağlı müzeler, ardından vakıflara bağı müzeler coronavirus tedbirleri çerçevesinde ziyaretlere kapatıldı. Geçtiğimiz  akşam ise Kültür ve Turizm Bakanlığı, coronavirus tehdidine karşı alınan önlemler kapsamında bakanlığa bağlı müze ve ören yerlerinin ziyaretlere kapatıldığını duyurdu.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerleri
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın twitter hesabından yapılan duyuruda, “Dünya genelinde hızla yayılan koronavirüs tehdidine karşı alınan önlemler kapsamında Bakanlığımıza bağlı tüm müze ve ören yerleri 30 Mart Pazartesi gününe kadar ziyarete kapatılmıştır” denildi.
Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait müze ve kütüphaneler
Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait müze ve kütüphaneler, 17 mart’tan itibaren coronavirüs önlemleri kapsamında 30 Mart’a kadar ziyarete kapatıldı.
Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, koronavirüse (Kovid-19) karşı bazı tedbirler alındığı belirtildi.
Buna göre, Genel Müdürlüğe bağlı vakıf eserleri müzeleriyle İzmir Necip Paşa Kütüphanesi, İstanbul İbrahim Hakkı Konyalı Kütüphanesi, Ankara Taceddin Dergahı Kültür Merkezi ve Tokat Halef Sultan Kültür Merkezi, 30 Mart 2020’ye kadar ziyarete kapatıldı.
Milli Saraylar İdaresi’ne bağlı saray ve kasırlar
Dünyayı tehdit eden Covid-19 salgınına karşı alınan ulusal ve uluslararası tedbirler çerçevesinde toplum sağlığını korumak amacıyla Milli Saraylar İdaresi’ne bağlı saray ve kasırlar geçici bir süre ziyarete kapalıdır. (HABER MERKEZİ)

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku