Güncel

Neşet Ertaş bu ülkenin tapusudur

Neşet Ertaş bu ülkenin tapusudur

1 Ekim 2019 01:39
-A

+A

 

Keçiören Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kırşehirliler Derneği (Kır-der) ve Kırşehirliler Dernekler Federasyonu iş birliği ile düzenlenen ve yoğun katılımla gerçekleşen programda konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Aşık Veysel, Abdal Musa, Pir Sultan, Neşet Ertaş, Ali Ekber Çiçek, Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli ve daha birçok büyük değerimiz var. Kültürümüzün bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan ölümsüz değerlerimiz bu ülkenin tapusudur" dedi. Neşet Ertaş'ın dünya malına tamah etmeyen yapısından da övgüyle söz eden Altınok, "Paranın, makamın satın alamayacağı değerler vardır. Bu değerlere asla paha biçilemez, gönüllere girmeye, gönül almaya ve gönül adamı olmaya paha biçilemez" ifadesini kullandı.

'BURALARI CENNET YAPMIŞSIN'
Büyük halk ozanı Neşet Ertaş'ın Keçiören'e geldiğini ve Atatürk Botanik Bahçesi'ni gezdirdiği anlatan Altınok, "Keçiören'i çok beğendi ve bana 'Kurban olduğum buralar çöplüktü cennet olmuş' dedi. Ben de ona neden Almanya'da çok uzun kaldığını ve bizi sesinden mahrum bıraktığını sordum, 'Ben Türkiye'de bu kadar sevildiğimi bilmiyordum' dedi. Gönül insanı olursanız, eserler bırakırsanız bu millet unutmaz, kendisini rahmet, minnet, hürmetle anıyorum" diye konuştu. Kırşehir'in gelini Lale Şahin'in Neşet Ertaş'ın portresini Başkan Altınok'a hediye ettiği gecede Neşet Ertaş'ın hayatını anlatan mini belgeselin ardından Kırşehir Ustalar ve Müzik Topluluğu sahne aldı.

NEŞET ERTAŞ TÜRKÜLERİ
TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Emel Taşçıoğlu'nun Neşet Ertaş türküleri söylediği gecede izleyenler zaman zaman oynayarak sanatçıya eşlik ederken, zaman zaman da duygu dolu anlar yaşadılar. Kesik Çayır Biçilir mi türküsü ile programını sonlandıran Taşçıoğlu'na Başkan Altınok çiçek takdim ederken, "Anadolu'nun güzel sesine çok teşekkür ediyoruz, nefesinize emeğinize sağlık" dedi. Program protokolün sanatçıyla çektirdiği toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu.(SABAH)
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku