Güncel

Neşet Ertaş Türküleriyle Yaşatılıyor

Neşet Ertaş Türküleriyle Yaşatılıyor

16 Mayıs 2019 07:58
-A

+A

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Müzik Bölümü Öğrencileri Neşet Ertaş’ı türküleriyle yaşatmaya devam ediyor.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri üniversitede düzenlenen çok sayıda ulusal ve uluslararası etkinliklerde sahne almaya devam ediyor. Yıl boyunca çok sayıda etkinlikte sahne alan Müzik Bölümü öğrencileri, seslendirdikleri Neşet Ertaş Türküleri ile fakültemize de ismini veren Büyük Ozan Neşet Ertaş’ı yaşatmaya devam ediyorlar.
Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri düzenlenen Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresinde sahne alarak kongreye katılanlara müzik dinletisi sundular. Neşet Ertaş ve Kırşehir Türkülerini seslendiren öğrenciler, katılımcılara güzel dakikalar yaşattılar. Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri 2 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen 13. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumunda da sahne alarak fakültemizin adına yakışır faaliyetlerde bulunmaya devam ediyorlar.
Sadece ulusal ve uluslararası sempozyum ve kongrelerde değil konferanslarda ve çeşitli etkinliklerde faaliyet içinde olan Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi, üniversitede düzenlenen Kanserden Korunma ve Mücadele konferansında Müzik Bölümü 2. sınıf öğrenciler katılımcılara piyona dinletisi sundu. Öğrenci Konseyi Başkanlığı tarafından düzenlenen 2. ve 3. Gençlik Şölenlerinde de sahnedeki yerlerini alan Müzik Bölümü öğrencileri, burada sergiledikleri performans ile hem arkadaşlarını gönüllerince eğlendirdiler hem de Büyük Ozan Neşet Ertaş’ı Türküleri ile yâd ettiler. Fakülteden aldıkları eğitimle kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeyi hedef edinen öğrenciler, Neşet Ertaş’ı ve türkülerini yaşatmaya devam etmek adına 3. Geleneksel Üniversite-Şehir Buluşmasında Kırşehirlilere Neşet Ertaş Türkülerini seslendirdiler.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku