Güncel

NORM KADRONUZA SAHİP ÇIKIN...

NORM KADRONUZA SAHİP ÇIKIN...

8 Ekim 2019 07:20
-A

+A


 
Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin "Norm kadro sayıları değişen eğitim kurumları" başlıklı 26. maddesi 1. fıkrasında; "(1) Eğitim kurumlarının norm kadro sayılarının bu Yönetmelikte belirlenen norm kadro kriterleri çerçevesinde değişmesi halinde, değişikliğe konu olan eğitim kuramlarının norm kadro sayıları Bakanlığın uygun gördüğü tarihlerde yeniden belirlenir." hükümleri bulunmaktadır.
Milli Eğitim Bakanlığı, bu hükümlerin kendisine verdiği yetkiye dayanarak norm kadrolarının güncellenmesine ilişkin iş ve işlemlerinin belirtilen takvim çerçevesinde yapılması sürecini başlattı.
Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk sosyal medya hesabı üzerinden konu ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Norm Kadrolar okul müdürlüklerince 7 - 9 Ekim tarihleri arasında güncelleneceğini dile getiren Bilal Türk konu ile ilgili şunları kaydetti: "Değerli öğretmen arkadaşlarım; Bildiğiniz üzere, Okul/kurumlarda norm kadroların güncellenmesi ile ilgili iş ve işlemlerin zamanı gelmiştir. İdareciler tarafından, sınıf sayısı ve seçmeli dersler de dikkate alınarak, norma esas ders saatleri belirlenmekte ve buna göre öğretmen normları güncellenecektir. Güncelleme yapılmadan okul idareleri öğretmenlere tebliğ yapmak zorundadır. Akabinde oluşturulan bu normlar, Ekim ayı içinde bakanlıkça onaylanacaktır. Norm kadronuz ile ilgili sıkıntı yaşamamak İçin süreci okul idarecilerinizden takip ediniz...." dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku