Güncel

Normalleşmede 8 işletme açılmayacak

Normalleşmede 8 işletme açılmayacak

7 Haziran 2021 15:29
-A

+A

                                                                                                                                                                                                  
        Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaklaşık 4 saat süren Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından Covid-19 pandemisi ile mücadelede yeni düzenlemeleri açıkladı.
       Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya göre, Haziran ayı boyunca sokağa çıkma kısıtlamasının başlama saati 22.00'ye alındı. Bitiş saati ise 05.00 olarak uygulanmaya devam edecek.
Haftasonu ise yalnızca pazar günleri sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Yasak, Cumartesi akşamı 22.00'de başlayacak ve Pazartesi sabah 05.00'te sona erecek.
İçişleri Bakanlığı, açıklamadan kısa bir süre sonra bir genelge yayımlayarak, 1 Haziran'dan itibaren getirilen düzenlemelerin ayrıntılarını açıkladı.
       İlimizde normalleşme kapsamında tedbirler ve denetinler devam ediyor. İlimiz vatandaşları normalleşme kurallarına uyarken bazı işletmeler kapsam dışı kaldı.
Normalleşme döneminde kapsam dışı kalan 8 işletme açılmayacak. İlimizde karar gereği kapalı yüzme havuzları, hamamlar, saunalar ve masaj salonları, nargile salonu/kafeleri ile gazino, taverna, birahane gibi işletmeler açılmadı. 
       1 Haziran itibariyle bazı işletmeler faaliyetlerine tekrar başlarken bazı iş yerleri ise kapsam dışı kaldığı için kapalı olacak. Buna göre; kapalı yüzme havuzları, hamamlar, saunalar ve masaj salonları, nargile salonu/kafeleri ile gazino, taverna, birahane gibi iş yerlerinin faaliyetlerine ara verilmesine yeni bir karar alınıncaya kadar devam edilecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku