Güncel

OLİVİNN TOPLULUĞU HAMBURG'DA NEŞET RÜZGARI ESTİRECEK

OLİVİNN TOPLULUĞU HAMBURG'DA NEŞET RÜZGARI ESTİRECEK

4 Aralık 2018 07:51
-A

+A


 
Olivinn topluluğu, Anadolu türkülerinden, klasik batı müziğine ve yeni bestelere kadar uluslararası platformda ilgi çeken ve yıllardır adından söz ettiren çeşitli çalışmalara imza atan Sinem Altan, 7 Aralık tarihinde Hamburg'da vereceği konserde Neşet Ertaş Resitali yaşatacak.
 Türk halkının gönlünde "Bozkırın Tezenesi" olarak yer edinen Neşet Ertaş'ın sözleri Türkçe ve Almanca olarak ışıklı enstalasyon ile perdeye yansıtılacak.
            Olivinn topluluğunun Neşet Ertaş Hayranlığı Avrupa'nın bir çok yerinde konserlerinde yer verirken, değişik tarzlardaki Neşet Ertaş Türküleri beğeni topluyor.
Piyanist Sinem Altan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Berlin'de büyük bir seyirci kitlesi ve memnuniyetle karşılanacağımızı düşünüyorum.
 Çünkü Neşet Ertaş, Avrupa'nın her toprağında türkülerini dinletebilmiş, sevgisini, aşkını anlatabilmiş, sanatıyla, insanlığıyla, aşklarıyla tanınan bir usta. 7’den 70’e, zengininden fakirine, işçisinden patronuna, halkından vekiline herkesin bildiği, herkesin aynı uzaklıkla ya da yakınlıkla dinleyebildiği bir sanatçı. Ustanın dediği gibi 'gönülden gelen gönülle gider'. İşte Neşet Ertaş gönülden geleni gönülle gönderebilmiş, sazıyla, sözüyle bunu başarabilmiş bir usta."
Piyanist Sinem Altan, oyunda ellerinden geldiğince usta sanatçının samimiyetini ve duruşunu sahneye taşımaya, seyirciyle onun kurduğu gibi samimi bir diyalog kurmaya çalıştıklarını vurgulayarak, "Zannediyorum bunda da başarılı olduk. Oyunun başarısı zaten seyirci rakamlarına yansıyor. 7 Aralık Cuma günü Hamburg'da büyük bir konserimiz var, bu konserimizde Özellikle Neşer Ertaş’ın sözleri Türkçe ve Almanca olarak ışıklı enstalasyon ile perdeye yansıtılacak. Milyonların kalbine taht kurmuş gönül adamı Merhum Neşet Ertaş'ı Olivinn topluluğu olarak bir kez daha rahmetle anıyoruz."
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku