Güncel

Orta Anadolu'da hava sıcaklıkları artıyor

Orta Anadolu'da hava sıcaklıkları artıyor

28 Ağustos 2020 15:40
-A

+A

- Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Sivas'ta cuma gününden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerinin 4-8 derece üzerine çıkacak

 Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Sivas'ta cuma gününden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkacak.
Meteoroloji 7.Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 28 Ağustos'ta batı kesimlerde, hafta sonu ise Türkiye'nin genelinde hava sıcaklıkları artacak.
Sıcaklıkların Karadeniz'e kıyı illerde mevsim normallerinin 2 ila 3 derece, diğer yerlerde ise 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat ve Sivas illerinde cuma gününden itibaren sıcaklıkların mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerine çıkarak gelecek hafta sonuna kadar yüksek seyretmesi bekleniyor.
Hafta sonu ve gelecek hafta etkili olması beklenen sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11.00 ila 16.00 saatlerinde başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olanların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısında bulunuldu. 
,


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku