Güncel

OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı

OSB Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı

4 Temmuz 2019 07:29
-A

+A

 

Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi, Müteşebbis Heyet Toplantısı Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, Organize Sanayi Bölgesinin içerisinde barındırdığı işletmelerle ilimiz ekonomisine ve istihdamına önemli katkılar sağladığını söyledi.
OSB’ye yapılan yatırımları önemsediklerini ve takip ettiklerini belirten Vali İbrahim Akın, “Devletimizin sağladığı bütün imkânları en iyi şekilde değerlendirerek Kırşehir Organize Sanayi Bölgemizi daha iyi hale getirme gayretindeyiz. Kırşehir, güçlü bir sanayi ile daha kalkınabilir bir hale gelir. Kırşehir OSB de ihracat ile hem ülke hem de ilimiz ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bu sebepten, iş adamlarımızla sürekli bir araya gelerek görüşlerini dinliyor, fikir alış-verişi yapıyoruz. Bu toplantıda, hem OSB hakkında hem de önümüzdeki süreçte bu bölgede yapacağımız çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunacağız.” dedi.
Toplantıda Vali Akın'ın yanı sıra İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, Kırşehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ömer Türkmenoğlu, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz ile iş adamları yer aldı.
Toplantı, Vali Akın'ın Kırşehir OSB’de yürütülen faaliyetler hakkında yöneticilerden bilgiler alması ile sona erdi.
Vali İbrahim Akın, toplantının ardından, ÇNT Makina Markası ile gıda makinaları imalatı yapan Parola Mühendislik’i ziyaret etti.
Ziyaretinde fabrikada incelemelerde bulunarak makina imalatı aşamalarını yerinde gören Vali İbrahim Akın, işletme sahibi Tekin Tuygun ve işletme CEO’su Cemil Tuygun’dan üretim hakkında bilgiler aldı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku