Güncel

Özel İdare karla mücadele ekipleri , Kışa Hazır

Özel İdare karla mücadele ekipleri , Kışa Hazır

14 Ocak 2021 16:53
-A

+A

       Kırşehir'de Karla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde 7 gün 24 saat hizmet verecek ekipler hazırlandı.

        Kışın sert ve soğuk geçtiği ilimizde karla mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi ve kırsalda ve köylerde yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için özel idaremiz karla mücadele ekipleri hazır hale getirildi.
       İl Özel İdaresi , hazırlanan karla mücadele eylem planı kapsamında her türlü olumsuz hava durumuna karşı 7 gün 24 saat çalışacak şekilde Merkez ve ilçelerimiz de toplam 7 ekip kuruldu.
Merkez ve ilçelere bağlı toplamda 252 köyde mevcut yol ağıllarında karla mücadele edecek olan ekipleri 24 saat hizmet edecek şekilde hazır hale getirildi.
33 iş makinesi, 84 personel ile Karla Mücadele Ekibi Oluşturuldu
        İlimizde mevsimsel şartlarda meydana gelebilecek olan her türlü hava muhalefetine karşı tedbir aldıklarını belirten   Genel Sekreter  Kurtuluş Yılmaz, “Köylerimizin tüm yollarının kar nedeniyle kapanmaması için kışa hazırlık çalışmalarımızı tamamlandık. Araç parkımızda modeli yüksek greyder, dozer, kar bıçaklı kamyon, ve diğer ekipman araçlarımız olmak üzere toplam 33 iş makinemizi karla mücadeleye hazır hale getirdik. Buna bağlı olarak 84 personelimiz de görevlendirdik. Araçlarımızın gerekli kış bakımlarını tamamlayarak dinamik ve seri hareket edebilecek ekipler kurduk. Ekiplerimizi 24 saat çalışacak şekilde ayarladık ve ekiplerimiz sürekli alarm durumunda olacaklar” dedi.
    Amacımız Vatandaşlarımızın Kışın mağdur olmaması  Genel Sekreter Yılmaz “ilimizde kış mevsiminde meydana gelebilecek olumsuz hava şartlarından dolayı köylerimizde ve kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması adına karla mücadele çalışmaları daha etkin yürütülmesi için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bu kapsamda hazırladığımız karla mücadele eylem planı doğrultusunda karla mücadele ekiplerimiz 7 gün 24 saat vatandaşlarımıza hizmet edecektir.” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku