Güncel

Öztürk'ten Öğretmenler Günü kutlaması

Öztürk'ten Öğretmenler Günü kutlaması

25 Kasım 2019 07:15
-A

+A

 

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.
 Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk açıklamasında şunları ifade etti:
            "Öğretmenler; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimselerdir. Bilgisizlikten çorak ve çatlayan topraklara dönen nesilleri, başyapıt durumuna getiren…Tükeninceye kadar yanan bir mum gibi etrafını aydınlatan.. Kültürü oluşturarak zekâyı, hayali, duyguyu işleyenler, şekil verenler hep öğretmenlerimizdir.
            Öğretmen; yapıcı ve yaratıcıdır İnsan haklarına saygılıdır Öğretmen özverili, çevreye güven ve inanç veren, içi insan sevgisiyle dolu bir kişidir Atatürk; "Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" demekle öğretmene yüklediği sorumluluğu ve değeri anlatmıştır Bize doğruyu, güzeli, iyiyi, mertliği, milli duyguları ve Atatürk ilkelerine bağlılığı öğreten öğretmenlerimiz’ dir Biz onların eseriyiz Sıhhatini, nefesini, enerjisini, gençlik yıllarının hepsini bizim için harcar Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesine yardımcı olur Kısaca analar doğurur, öğretmenler yetiştirir Bizleri ham bir madde olarak ele alan öğretmenler, üzerimizde titiz, dikkatli ve sabırlı çalışmalar yaparak bizi şekillendirirler Duygularımıza, ruhumuza, fikirlerimize ve hayata bakışımıza en güzel desenleri verirler Mevlâna’nın, Yunus’un sevgi bahçelerinden inciler; Itri’nin bestelerinden, Veysel’den güller deren hisler… Karlı çizmelerle, karlı ovalardan yemyeşil vadilere yürüyen; köylerin, kentlerin aydınlığı olan kardelen çiçekleri… Neye baksak, nereye baksak insan mimarı öğretmenleri görürüz.
            Bir ülkenin kalkınması, ancak çok iyi yetiştirilmiş insan gücü ile gerçekleşir. Yeryüzünde yüzlerce meslek var. Her meslekle çağ açmış insanlar görev almış. Şöyle bir düşünelim: Bütün bu yetişmiş insanları kim yetiştiriyor? Bütün mesleklerin temeli olan tek meslek hangisidir?.. Zihinlerimizi fazla zorlamaya hiç gerek yoktur; çünkü bütün mesleklerin temeli kesinlikle “öğretmenlik”tir; bütün yetişmiş insanları yetiştirenler de ancak ve ancak “öğretmenler”dir.
            Öğretmenlerimize duyduğumuz saygıforum.vatan.tc sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu günü fırsat bilmeli ve bu duygularla, onların ellerini öpmeliyiz. Okulu bitirip hayata atıldığımız zaman, bizi bu günlere hazırlayan öğretmenlerimizi hatırlamak, ziyaret etmek ya da bir telefon, kart veya mektupla hatırlarını sormak onlar için en büyük ve en değerli armağan olacaktır. Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir
            Hepimiz biliyoruz ki öğretmenlerimizin fedakarlığını anlatmaya hiçbir söz yetmez, onların hakkı hiçbir şekilde ödenmez ve biliyoruz ki o değerli insanları anmak için senede bir gün asla yetmez. Ancak; bu özel günün aracılığı ile şahsım ve teşkilatım adına çok değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar daha aydınlık nesiller yetiştirmeleri adına meslek hayatlarında başarılar dilerim."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku