Güncel

Prof.Dr. Zakir Avşar;” SOSYAL MEDYA HAYATIMIZIN ARTIK VAZGEÇİLMEZİDİR”

Prof.Dr. Zakir Avşar;” SOSYAL MEDYA HAYATIMIZIN  ARTIK VAZGEÇİLMEZİDİR”

9 Kasım 2021 09:52
-A

+A


Kırşehir’de Ak Parti “Teşkilat Akedemisi “programına katılan Siyasal İletişim ve yeni Medya  Yazar Prof.Dr. Zakir Avşar,sosyal medyanın hayatımızdaki önemini ve nasıl kullanılması gerektiği hakkında gazetemize özel açıklamada bulundu.
Yazar Prof.Dr. Zakir Avşar Memleket Gazetesi Genel Koordinatör  Zeliha Karayel’e yaptığı açıklamada,”sosyal medyayı daha şuurlu ve sorumlu bir şekilde kullanmamız gerekiyor “dedi.
       Avşar;Sosyal medyayı yalan  veya iftira  kullanmak için değil tam tersi sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı ilke esas edinmemiz gerekiyor. Sosyal medyanın faydalarını  hepimiz açısından artırır, diğer türlü sosyal medyayı eğlence olarak ta kullana biliriz, buda  güzeldir çünkü sosyal medya hayatımızın  artık vazgeçilmezidir. Bir insan ortalama altı, yedi saat ekran karşısında geçiriyor ,doğal olarak ta bunun en az üç saati  sosyal medyada. İnsanlarımızın  bu kadar yoğun kullandığı mecrada daha sorunsuz bir şekilde yararlanmasın da fayda vardır.
       Avşar, ”Dünyanın birçok ülkesinde sosyal medyaya yönelik yasal düzenlemeler yapıldı, yapılıyor. Benzeri düzenlemelerin ülkemiz ve insanlarımız için de gerekli olduğu söylendiğinde ayağa kalkanlar oluyor.
Konu özgürlük bağlamında ele alınıp tartışılıyor.
Çok sesliliğin sağlanması ve korunması için sosyal medyanın önemi üzerinde duruluyor.
Bunların hepsi önemli ve değerli görüşlerdir. Kuşkusuz ki, katılmamak mümkün değildir.
Ancak olayı siyah ve beyaz arasında sıkıştırdığımızda sonuca ulaşamayız.
Her kullanıcının kesin bir şekilde bu mecraları diğerinin hak ve hukukuna uyarak kullandığını söyleyebilmek mümkün müdür?
Bunun içindir ki, sosyal medya kullanımı arttıkça, sorunlar çoğaldıkça, mağduriyetler ortaya çıktıkça yeni değerlendirmeler ve bunların ışığında düzenleyici işler yapılmaktadır.
Dünyanın gelişmiş ülkelerinde de bu neviden tartışmalar yaşanmış ve özgürlükçü, çoğulcu yapıyı zedelemeyecek şekilde pek çok yasal düzenleme gerçekleştirilmiştir.
Düzenlemeler him hizmet sunan kurumları, hem de hizmeti kullananları bağlayacak şekilde düşünülmektedir”dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku