Güncel

Regaip Kandili'nde Kırşehir'de camiler doldu taştı

Regaip Kandili'nde Kırşehir'de camiler doldu taştı

28 Şubat 2020 16:05
-A

+A

 

 
 
Üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaip Kandili, Kırşehir il genelindeki tüm camilerde manevi coşku içinde eda edildi. Üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaip Kandili’nde Kırşehirli vatandaşlar, akşam saatlerinden itibaren camilere akın etti.
İbadet mevsimi olarak bilinen ve üç aylar olarak adlandırılan Recep, Şaban ve Ramazan aylarından ilki olan Receb-i Şerife ulaşmış bulunmaktayız.
Üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaib Kandili dolayısıyla 27/02/2020 Perşembe günü akşam namazının sonrasında Ahmet Yesevi Camiinde Mevlid-i Nebi programı yapıldı.
Akşam namazından sonra yapılan Mevlid-i Nebi programı nedeniyle bay-bayan, genç-ihtiyar erken saatlerde camiye akın ettiler. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, ilahiler ve kasidelerin okunmasıyla devam edildi. Görevli hocalar tarafından mevlidi şerif okundu.
İl Müftüsü Mehmet Yaman tarafından vaaz yapıldı.
İl Müftüsü vaazında üç aylar ve kandillerin öneminden, nasıl değerlendirilmesi hakkında bilgiler verdi. Yaman vaazında;" Kardeşlik, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Namaz sonrası cami içinde tebrikleşme ve dua yapıldı. Cami çıkışında bay ve bayan cemaate çeşitli ikramlar yapıldı.
İl Müftülüğü olarak Regaib kandilinizi ve cuma gecenizi tebrik eder, bu mübarek gün ve gecelerin birlik, beraberliğimize vesile olmasını Yüce Allah(c.c.)'tan niyaz ederiz.
Din görevlileri yaptıkları vaazlarda bu gecenin önemine vurgu yaparak müminleri bilgilendirdi. Dolup taşan camilerde bu gecenin bereketini bilen müminler ellerini semaya açıp bol bol dua etti.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku