Güncel

Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı yapıldı

Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı yapıldı

18 Eylül 2019 07:46
-A

+A

 

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Rehberlik öğretmenleri toplantısı İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Şevket KARADENİZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yüksel YILMAZ, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Veis BAYRAKTAR ve ilimiz genelindeki milli eğitime bağlı okul ve kurumlarda görev yapan rehberlik öğretmenleri katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Şevket KARADENİZ'in konuşması ile başlayan toplantıda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yüksel YILMAZ ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Veis BAYRAKTAR da konuşma yaptı.
Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan toplantı verimli geçti. Yeni eğitim öğretim döneminde yapılacak çalışmalar masaya yatırıldı. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda, rehber öğretmenler okullarında karşılaştıkları sorunları da dile getirme fırsatı buldu.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak rehberlik öğretmenlerine çok değer verdiklerini, rehberlik faaliyetlerinin okullarda çok önemli olduğunu, rehberlik öğretmenlerine okulun, ilin ve ülkenin eğitim ve öğretim seviyesinin yükseltilmesinde çok büyük görevler düştüğünü, rehberlik öğretmenlerinin öğrencilerin akademik başarılarının artmasına ve duygusal zekâlarının gelişmesine yönelik çok önemli katkılar sağladığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman yanlarında olduklarını belirterek, katılımcılara teşekkür etti. 
Rehber Öğretmenler ile birlikte gerçekleşen toplantıda yapılan ve planlanan özel eğitim ve rehberlik hizmetleri çalışmalarından bahsedildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl ulusal hedeflerinin 'Şiddeti Önleme ve Rehberlik Hizmetlerinin Tanıtılması' konuları olduğunu belirttildi. İl Rehberlik Hizmetleri Danışma Kurulu toplantısında da bu yılki yerel hedeflerin belirleneceğini, il genelinde uygulanan rehberlik ihtiyaçları anketinin sonuçlarını göz önüne alarak 'Üst Öğrenim Kurumlarının Tanıtılması ve Okul Başarısını Artırma' hedeflerini komisyona teklif edeceğini belirtti.
Toplantıda Kırşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehber Öğretmen Gazanfer Kürşat Pehlivan slayt sunum eşliğinde katılımcıları bilgilendirdi.
Toplantının sonunda yeni dönemde yapılacak çalışmalar ve yıllık çalışma planlarının hazırlanması üzerinde duruldu. Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku