Güncel

REİS, YAŞAR BAHÇECİ İLE YOLA DEVAM DEDİ

REİS, YAŞAR BAHÇECİ İLE  YOLA DEVAM DEDİ

7 Aralık 2018 07:21
-A

+A


31 Mart 2019 Pazar Günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde AK Parti'nin Kırşehir Belediye Başkanı Adayı belli oldu.
         Mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile yola devam kararı alan Ak Teşkilat, seçim çalışmalarını bugünden itibaren gece gündüz demeden artırarak devam edecek.
         Kırşehir'de örnek alınacak birçok başarılı projenin altına imza atan ve Kırşehir'in vizyonel bir şehir olması için projeler üreten Bahçeci, Kırşehir'de iki dönem yaptığı Belediye Başkanlığı görevini bu dönem de yapmak üzere vatandaşla iç içe olmaya devam edecek.
 Ak Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, Aslan, "2004 yılından beri AK belediyeciliği sürdürdüğümüz Kırşehir'de, 31 Mart'taki yerel seçimlerde de başkanlığı kazanarak vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Yeni projeler, yeni yatırımlarla başkanımız Yaşar Bahçeci'nin hizmetlerine devam etmesi için teşkilatımızla var gücümüzle çalışacağız." dedi.
YAŞAR BAHÇECİ KİMDİR?
         24.03.1975 yılında Kırşehir’de doğdu. Eğitimine sırasıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Kale Ortaokulu, Kırşehir Lisesi'nde devam etti. 1997 yılında Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamladı.
         İş yaşamına Van ve Bitlis Bölgesinde şantiye şefi olarak başladı. Vatani görevini yaptıktan sonra yine aynı bölgedeki görevinin başına geçti. 2000 yılında Kırşehir’de mühendislik bürosunu açarak iş hayatına daha aktif olarak atıldı.
         Siyasi yaşamı 2001 yılında AK Parti Kurucu üyeleri arasında yer alması ile başladı, daha sonra; AK Parti il Sekreteri olarak görev yaptı.
         2002 genel seçimlerinden sonra 1 yıl süreyle TBMM’de 22 ve 23. Dönem Milletvekili Mikail Arslan’ın Danışmanlığını yaptı.
2006 yılında II. Olağan Kongrede İl Başkanı Adayı oldu ve kazanarak 2,5 yıl bu görevi yürüttü.
         1 Aralık 2008 yılında Yerel Seçimlerde Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için görevinden ayrıldı.
         29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin Kırşehir Belediye Başkanı Adayı olarak seçimlere girdi.
         29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Kırşehir Belediye Başkanı seçildi. 2014 yılı 30 mart yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçilerek II. Dönem Belediye Başkanlığı görevine devam etmektedir.
2009 Haziran ayında Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı seçildi. 2011 ve 2014 yıllarında yapılan birlik seçiminde tekrar oy birliği ile Başkan seçildi. Halen bu görevine devam etmektedir.
         2014 Haziran ayında Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) I. Olağan meclis toplantısında Türkiye Belediyeler Birliği birlik encümeni seçildi.
         Yaşar Bahçeci evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku