Güncel

Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya , çevremize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz

Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya , çevremize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz

5 Aralık 2018 07:55
-A

+A


Şehrin ve üniversitenin yararına kurum ve kuruluşlarla protokoller imzalayan üniversitemiz protokollerine bir yenisini daha ekledi. 29 Kasım 2018 tarihinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Ahi Evran üniversitesi arasında Toplum Yararına Program Yüklenici Sözleşmesi imzalandı. İmzalar, Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya tarafından atıldı.
Çevre temizliği ve ağaçlandırma esas alınarak imzalanan protokol, Üniversitemizin Merkez Yerleşkesi, Cacabey Yerleşkesi, Aşıkpaşa Yerleşkesi ve Davulağıl Tesislerinde uygulanacak. Toplum Yararına Protokol (TYP) kapsamında ağaçlandırma, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması, park düzenlemeleri, vadi ve dere ıslahı, erozyon engelleme çalışmaları uygulanacak.
Protokol ile ilgili açıklama yapan  Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, göreve geldikleri günden bu yana şehirle ve kurumlarla bütünleşik yapıya özen gösterdiklerini ve çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirdiklerini söyledi. Gelişim, değişim ve en iyiye ulaşma hedefiyle yoluna devam eden üniversitemizin toplum yararına çalışmalar yapmaya özen gösterdiğini anlatan Rektör Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti: “Toplumun her kesiminden insanımızı hayatın içine dahil ederek çevremize ve ülkemize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Çevreye duyarlı, yeşili önemseyen ve geleceğe temiz bir dünya bırakma amacıyla yeni bir protokole imza attık. Şehrimiz  ve üniversitemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku