Güncel

RTV Öğrencileri Gençten Gence-P2P Yarışmasında İkinci Oldu…

  RTV Öğrencileri Gençten Gence-P2P Yarışmasında İkinci Oldu…

6 Mart 2020 10:28
-A

+A


TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) ile Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından yürütülen “Türkiye’nin Terörizmle Mücadele Kapasitesini Geliştirmek: Gençlik Boyutu” başlıklı projesi kapsamında düzenlenen Gençten Gence-P2P Yarışmasına katılan Üniversite Yeni Dünya Uluslararası İlişkiler Topluluğu, yarışmada ikincilik elde etti. “Türkiye'nin Terörizm, Şiddet ve Aşırıcılıkla Mücadelesinde Genç Duruş” ana başlığı altında, TEPAV ve TOBB-ETÜ öncülüğü ve himayelerinde gerçekleşen proje yarışmasına Ahi Evran Üniversitesi Yeni Dünya Uluslararası İlişkiler Topluluğu, “Bir El Uzatmak Yeterli” projesi ile katıldı.
Ön elemeden başarı bir şekilde çıkan topluluk, 2 Mart 2020 tarihinde Ankara’da yapılan ikinci aşama proje yarışmasından da ikincilik ile ayrıldı. Gençten Gence-P2P yarışması gençliğin radikalleşme karşısındaki kırılganlığını azaltmak amacıyla Türkiye’nin farklı şehirlerindeki üniversite öğrenci topluluklarının katılımıyla gerçekleşti. Topluluğumuz projesinin ana çıktıları olan ‘Gençliğin Bilgilendirilmesi/Bilinçlendirilmesi Konferansları’ ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından hazırlanan ‘El’ isimli kısa film, izleyenlerden ve jüri üyelerinden tam puan aldı.
Topluluk Akademik Danışmanı Dr. Burak Güneş konu hakkında yaptığı açıklamada, projeye ve öğrenci topluluğuna süreç boyunca destek veren Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Gökbel’e, projenin çıktılarının oluşmasında desteklerini esirgemeyen Ahi Evran Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği ile Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü öğretim elemanları ve öğrencilerine ve projeyi en başından sonuna kadar büyük bir titizlikle hazırlayan ve sunan topluluk üyelerine teşekkür ederek üniversitemizin vizyonunda gençlerin ayrı bir yeri olduğunu dile getirdi.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku