Güncel

Sağlık-Sen'de Başkanlar 2. Defa Toplu Sözleşme İçin Toplanıyor

Sağlık-Sen'de Başkanlar 2. Defa Toplu Sözleşme İçin Toplanıyor

29 Temmuz 2019 07:59
-A

+A


Sağlık-Sen, Genel Merkez Yönetimi ve tüm şube başkanlarının katılacağı Başkanlar Kurulu Toplantısı Kızılcahamam’da yapıldı. Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Cuma Köysüren 'inde katılım sağladığı 33. Başkanlar Kurulu Toplantısında Toplu Sözleşme talepleri görüşüldü.
25, 26 ve 27 Temmuz’da yapılan toplantının ilk iki gününde, 5. Toplu Sözleşme Görüşmelerine dair konular üzerinde duruldu. Son gün ise Sağlık-Sen Tüzük Tadili Genel Kurulu gerçekleşti. Başkanlar Kurulu’yla ilgili bir değerlendirme yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, şunları söyledi: “Göreve geldiğimizin beşinci ayında Başkanlar Kurulumuzu ikinci defa topluyoruz. İstişare bizim için önemli, şube başkanlarımızın sık sık görüşlerine müracaat ediyoruz. Önümüzde Toplu Sözleşme gibi mühim bir kavşak var. Yaptığımız çalışmaları ve bundan sonraki yol haritamızı arkadaşlarımızla değerlendireceğiz. Son günde de uzun zamandan beri üzerinde çalıştığımız Tüzük Tadili Genel Kurulumuzu yapacağız. Başkanlar Kurulumuzun şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerinde bulunmuştu.
Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Cuma Köysüren yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti: "Başkanlar kurulumuzun 2. gününde Toplu Sözleşme taleplerini görüşüyoruz. Sağlık çalışanlarımızın başlıca sıkıntıları olan Döner Sermaye sisteminin revize edilmesi, sözleşmeli (4/B - 45/A) personelin kadroya geçirilmesi, Nöbet ücretlerininn arttırılması, Çalışma koşullarının düzeltilmesi, Sabit ödemelerin genel bütçeden ödenmesi vb konularda fikirlerimizi dile getiriyoruz."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku